اپل به زودی مشکل نرم‌افزاری اتصال بلوتوثی در مک های M1 را برطرف خواهد کرد

اپل به زودی مشکل نرم‌افزاری اتصال بلوتوثی در مک های M1 را برطرف خواهد کرد

اپل در حال برطرف نمودن مشکل اتصال بلوتوثی است که برخی از کاربران کامپیوترهای مک M1 از زمانی که این وسیله جدید را از ماه نوامبر خریداری نمودند با آن مواجه بودند. وقتی کامپیوتر مک بوک ایر M1 و مک بوک پرو ۱۳ اینچی M1 و مک مینی M1 در دست مشتریان رسید  گروهی از دارندگان این وسیله ها و کاربران به سرعت شروع به انتشار گزارشاتی در ارتباط با مشکلات بلوتوثی که با آن مواجه بودند کردند.

در این مورد آنها گزارش دادند که اتصال بلوتوثی در کامپیوتر های مک M1 آنها به طور کامل یا به طور موقتی قطع می شود. تابه امروز خبری از برطرف شدن و یا علت این مشکل نرم‌افزاری اعلام نشده بود و حتی اپل نیز اظهار نظری در مورد این مشکل نکرده بود، اما منبع خبری  The 8-Bit با انتشار توئیتی گزارش داد که اپل به او گفته  که حل این مشکل در دست اجراست و به زودی  برطرف خواهد شد.

در حقیقت این مشکل باعث می‌شد که تمام لوازم جانبی ترد پارتی مانند موس ها، کیبورد ها و همینطور هدفون های بلوتوثی و سایر محصولات مربوط به خود اپل نظیر ایرپاد، موس مجیک، و کیبورد مجیک در هنگام اتصال به کامپیوتر های مک M1 دچار مشکل شوند.

مالکان مک مینی بدترین تاثیر را از این مشکل نرم‌افزاری تجربه نموده اند، زیرا  صاحبان این وسیله اتکای بیشتری به اتصالات جانبی از طریق وایرلس دارند و بنابراین با وجود این مشکل عملاً نتوانستند به وسیله خود به صورت درستی استفاده کنند تا جایی که برخی از کارکنان مکرومرز نیز چنین مشکلی را تجربه کردند.

اپل هنوز مشخص ننموده است که در به‌روزرسانی macOS Big Sur‌‌ ۱۱.۲ خود چه تغییراتی را لحاظ خواهد کرد. یک نسخه بتا از قبل در دست برخی از توسعه دهندگان برای آزمایش قرار داده شده است ولی به نظر می‌رسد که این نسخه تنها شامل برخی بهبود رسانی های عملکردی و همین طور امنیتی و رفع برخی باگ های نرم افزاری باشد که به مشکل اخیر مربوط نمی شود،  اما به نظر می‌رسد که با انتشار نسخه بعدی macOS Big Sur‌‌ مشکل بلوتوثی کامپیوتر های M1 نیز حل شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *