اپل به روز رسانی iPadOS را برای فعال کردن ۵G در آیپد پرو های ۲۰۲۱ منتشر نمود

اپل به روز رسانی iPadOS را برای فعال کردن ۵G در آیپد پرو های ۲۰۲۱ منتشر نمود

آیپد پرو های ۲۰۲۱ به کاربران اجازه خواهند داد که دانلود و نصب به‌روزرسانی‌های iPadOS را از طریق ۵G انجام دهند. این ویژگی جدیدی است که قبلاً نیز اپل برای آیفون ۱۲ اعمال نموده بود.

با ظهور آیفون‌های ۵G اپل گزینه جدیدی را برای iOS ایجاد نمود تا از طریق آن کاربران آیفون ۱۲ بتوانند به‌روزرسانی‌های iOS را در هنگامی که به یک شبکه ۵G وصل می‌شوند انجام دهد. در صفحه پشتیبانی اپل که در روز جمعه منتشر شد نشان می دهد که اپل این ویژگی را در سیستم‌عامل iPadOS نیز فعال نموده است.

این صفحه پشتیبانی که تحت عنوان “با آیپد خود از ۵G استفاده کنید” نامگذاری شده است به کاربران توضیح می‌دهد که چگونه ارتباط اینترنتی خود را برای مدل های آیپد پرو جدید انجام دهند. بنابراین در حال حاضر در روی سیستم iPadOS گزینه ای وجود دارد تحت عنوان Allow More Data on 5G که این قابلیت را امکان پذیر می سازد.

با انتخاب این ویژگی سیستم عامل iOS می‌تواند دیتای بیشتری را برای سیستم ها و قابلیت‌های متعددی در اپلیکیشن های مختلف مورد استفاده قرار دهد. به عنوان مثال این نوع این ویژگی باعث می شود که کیفیت فیس تایم بالاتر برود و همینطور در هنگام استریمینگ، ویدیو ها و صدا بتواند با کیفیت بهتری انتقال یابند.

این گزینه همینطور سیستم به‌روزرسانی‌های iPadOS را قادر می سازد که بتوانند مطابق با سیستم های سلولار عمل نمایند. اپل هشدار می دهد که این ویژگی به صورت پیشفرض برای کاربرانی که پلن های مخابراتی نامحدود دارند فعال می شود، ولی سایر کاربران ها باید به صورت دستی آن را انجام دهند.

برای انجام تنظیمات دستی می توان به این صورت عمل نمود:

  • به بخش تنظیمات در آیپد بروید
  • ویژگی Cellular Data را انتخاب کنید و سپس گزینه Cellular Data Options را انتخاب کنید
  • بر روی  Data Mode کلیک کنید
  • و در نهایت گزینه Allow more data on 5G را انتخاب کنید

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.