اپل به روز رسانی جدید ۱۴.۱ را برای مرورگر سافاری در سیستم های عامل macOS Catalina و macOS Mojave با برطرف نمودن برخی باگ های امنیتی منتشر کرد

اپل به روز رسانی جدید ۱۴.۱ را برای مرورگر سافاری در سیستم های عامل macOS Catalina و macOS Mojave با برطرف نمودن برخی باگ های امنیتی منتشر کرد

اپل امروز نسخه جدیدی از سافاری ۱۴.۱ را برای macOS Catalina و macOS Mojave منتشر نمود که در آن بر اساس گزارش خود اپل در زمینه برخی باگ های امنیتی بهبود رسانی هایی انجام شده است.

بر این اساس نوشته های حاصل از بخش پشتیبانی برای این نسخه تازه منتشر شده سافاری اپل تایید می‌کند که مشکلات ایجاد شده برای بخش WebKit memory که برای کاربران در هنگام استفاده از نسخه های قدیمی macOS پیش آمده بود در این نسخه جدید برطرف شده است. هر دوی این آسیب ها می توانند فعالیت خود وسیله را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین بسیار برای کاربران لازم است که هرچه زودتر نسبت به این به‌روزرسانی‌ها اقدام کنند و آن را از سایت خود اپل به نسخه جدیدتر آپدیت کنند.

اپل می گوید که نسخه جدید ۱۴.۱ شامل بسته  امنیتی به‌روزرسانی ۱۴.۱ است که در ۲۶ آوریل ۲۰۲۱ منتشر گردید و این نسخه برای هر دو سیستم‌عامل macOS Catalina و macOS Mojave در حال حاضر برای کاربران در دسترس قرار دارد. به روز رسانی مرورگر ها از آن جمله چیزهایی است که بسیار می‌تواند برای سیستم مفید باشد. از آن جهت که بسیاری از این تغییرات جدید مربوط به برطرف نمودن باگ های امنیتی است که می‌تواند به مرور زمان برای سلامت سیستم مشکل ایجاد کند.

بر خلاف بروز رسانی‌های مربوط به سیستم عامل بروز رسانی‌های مربوط به مرورگر ها باید هرچه سریع تر توسط کاربران انجام شده تا سیستم و وسیله کاربران مورد خطرات احتمالی قرار نگیرد. بنابراین برای کاربرانی که با نسخه های قدیمی تر کار می کنند بسیار الزامی است که در ارتباط با به روز رسانی سیستم عامل خود به ورژن جدیدتر هرچه زودتر اقدام کنند. از جهت دیگر بروز رسانی که در مرورگر ها و بخصوص سافاری انجام می‌شود در بیشتر حالات باعث افزایش سرعت وبگردی و جلوگیری از از هر گونه دسترسی حمله های احتمالی خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *