اپل به روزرسانی ۱۱.۲.۲ را برای جلوگیری از آسیب رساندن هاب های غیر استاندارد USB-C به برخی مدل های مک بوک منتشر نمود

اپل به روزرسانی ۱۱.۲.۲ را برای جلوگیری از آسیب رساندن هاب های غیر استاندارد USB-C به برخی مدل های مک بوک منتشر نمود

اپل به‌روزرسانی جدید خود را به نام ۱۱.۲.۲ را برای رفع مشکلی که باعث می شد استفاده از هاب های USB-C غیر استاندارد به برخی مدل های مک بوک پرو صدمه وارد کنند را  دسترس عموم قرار داد.

این به‌روزرسانی برای کاربران به صورت دستی با مراجعه به بخش System Preferences و سپس انتخاب گزینه Software Update انجام خواهد شد و همین طور کاربران می‌توانند بر روی سیستم هایی که به روز رسانی خودکار در آنها فعال شده است به صورت خودکار این به روز رسانی را انجام دهند. البته تمام مک ها این بروزرسانی را دریافت نخواهند کرد.

در یادداشتی که در این مورد منتشر شده است بیان می شود که این به روز رسانی از صدمه زدن هاب ها و داک های USB-C غیر استاندارد به مدل های مک بوک پرو ۲۰۱۹ و بعد از آن و همینطور مک بوک ایر ۲۰۲۰ و بعد از آن جلوگیری می کند.

این به‌روزرسانی در ادامه نسخه ۱۱.۲.۱ می آید که در آن مشکل مربوط به شارژ مک بوک پرو ها رفع گردید. بر اساس برخی گزارشات کاربران در هنگام اتصال پورت های USB-C به مک بوک پرو های ۱۳ اینچی ۲۰۱۹ شاهد تخریب پورت به طور کامل بودند، به طوری که بعد از آن باتری هنوز در حال کار بوده است، اما امکان شارژ دیگر وجود نداشته و کاربران در هنگام مراجعه به اپل استور نیز به آنها گزارش شده است که به کار بردن هاب های USB-C  غیر استاندارد می تواند باعث تخریب و انهدام بخشی از کامپیوتر شود.

اما در این به‌روزرسانی به نظر می‌رسد که اپل برخی است مشکلات نرم افزاری مربوط به این ناسازگاری را که باعث انهدام سیستم‌های مک شده است را بر طرف کرده است.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *