اپل به دنبال ساخت دوربین های تاشو برای بهبود رسانی و تقویت زوم در آیفون های آینده

اپل به دنبال ساخت دوربین های تاشو برای بهبود رسانی و تقویت زوم در آیفون های آینده

بهبود قابلیت زوم دوربین آیفون می تواند بدون نیاز به افزایش برآمدگی دوربین و فقط با ساخت دوربین های تاشو برای مدل های آینده امکان پذیر باشد. محدودیت های موجود در اندازه قطعات به کار رفته در گوشی های همراه به خصوص در ارتباط با دوربین، طراحی سیستم دوربین را و بهبودی قابلیت‌های آن را با سختی ها و چالش ها یی همراه می سازد.

برای برخی قابلیت هایی نظیر زوم پیشرفته احتیاج به فضای بیشتری نسبت به لنز های معمولی وجود دارد که همین امر جاسازی قطعات دوربین را در میان قطعات داخلی دیگر را با چالش همراه می سازد. اما بر اساس راهکار جدید اپل ممکن است با به کارگیری دوربین های تاشو در آیفون های آینده چنین مشکلی قابل حل باشد.

بر اساس گزارش ETNews اپل ممکن است با به کارگیری یکی از لنز های به کار رفته در سیستم لنز های سه تایی دوربین بتواند برای آیفون های آینده از سیستم زوم بسیار پیشرفته استفاده کند. در ساختار دوربین های تاشو به جای آن که حسگرها و لنز در یک خط مستقیم قرار گیرند، با استفاده از بکارگیری آینه در میانه راه حسگرها و لنز با زاویه ۹۰ درجه نسبت به هم قرار می گیرند.

بدین صورت که نور به صورت ۹۰ درجه از شئ به سمت حسگرها بازتابش پیدا می‌کند و ساختاری نظیر پریسکوپ را به وجود می آورد.  مکانیسم اخیر  این مزیت را برای دوربین به وجود می آورد که قطعات آن بتواند به صورت متراکم تری در کنار هم قرار گرفته و از بروز برآمدگی بیشتر دوربین در قسمت پشت آیفون جلوگیری به عمل آید.

چنین ساختاری این اجازه را به سیستم دوربین می دهد که بتواند از زوم اپتیکال بسیار پیشرفته استفاده کند که معمولاً استفاده از چنین زومی نیازمند به تنظیم فاصله میان لنزها و حسگر به منظور افزایش بزرگنمایی و فوکوس بر روی شئ می باشد.

ایده بکارگیری از چنین سیستمی برای اولین بار توسط سامسونگ در گوشی همراه گلکسی اس ۲۰ اولترا به کار گرفته شد. برخی فکر می‌کنند که ارتباط موجود میان اپل و سامسونگ برای قطعات آیفون می تواند به هر دو کمپانی برای توسعه همکاری آنها در زمینه ساخت دوربین کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *