اپل به دنبال خرید کمپانی استارت آپ اسپیسز Spaces

اپل به دنبال خرید کمپانی استارت آپ اسپیسز  Spaces

 بر اساس گزارشات موجود اپل در حال حاضر آمادگی خود را برای خرید کمپانی استارت آپ اسپیسز اعلام کرده است. این کمپانی در زمینه  واقعیت مجازی دارای تیم متخصص و پیشروی است. شرکت اپیسز در سال ۲۰۱۶ توسط دریم ورکس انیمیشن تاسیس گردید و از همان موقع کمپانی شروع به ساخت محصولات وی آر VR یا واقعیت مجازی نمود.

این کمپانی همین طور قادر به ساخت محصولاتی است که دارای قابلیت برگزاری ویدئو کنفرانس بصورت واقعیت مجازی می باشند. کمپانی در هفته پیش بدون اعلام قبلی تولید تمامی محصولات خود را قطع نمود و در وب سایت خود اعلام نمود که کمپانی جهت تازه ای به خود گرفته است. بر اساس گزارش اخیر اپل و اسپیسز هنوز پاسخی را در مورد به صورت رسمی اعلام نکرده اند.

همین طور در مورد مبلغ پرداختی اپل برای خرید کمپانی اسپیسز هنوز اطلاعی در دست نیست. در حالی که هنوز مشخص نیست که تیم تشکیل دهنده کمپانی اسپیسز برای کار کردن روی پروژه های واقعیت مجازی در اپل مشغول کار شوند، اما شایعات حاکی از آن است که اپل در حال کار بروی هدست های وی آر VR و آی آر AR است تا بتواند در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ آن ها را روانه بازار کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ هدست ها از صفحه نمایش با رزولوشن بالا برخوردار می باشند و مجهز به بلندگوهای با کیفیت سینمایی هستند. کیفیت بالا در صفحه نمایش و سیستم بلند گو ها به همراه هم باعث می شوند که کاربر تفاوت میان دنیای واقعی و مجازی را متوجه نشود. همان طور که گزارشات دیگر آمده است اپل در حال توسعه و ساخت حس گر های لیدار LIDAR برای آیپد پرو های نسل بعدی است.

بر این اساس قابل پیش بینی خواهد بود که اپل از تمامی این فن آوری ها در یک جهت استفاده نموده و بتواند محصولاتی مجهز به  قابلیت های واقعیت مجازی و واقعیت دستکاری شده AR را در آینده نزدیک بسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *