اپل به خاطر مشکلات وارنتی و ضریب مقاومت در برابر آب آیفون ها مورد شکایت قرار گرفت

اپل به خاطر مشکلات وارنتی و ضریب مقاومت در برابر آب آیفون ها مورد شکایت قرار گرفت

اپل در نیویورک بر سر میزان مقاومت در آب وسیله های آیفون خود مورد شکایت قرار گرفته است. این شکایت نامه ادعا می‌کند که اپل با ارائه مارکتینگ گمراه کننده قصد داشته است که میزان مقاومت در برابر آب آیفون را به نادرستی نشان دهد. مانند بسیاری از برندهای دیگر سازندگان گوشی‌های همراه اپل نیز برای آیفون های خود یک ضریب مقاومت ضد آب را اعلام کرده است.

در سال‌های اخیر این ضریب مقاومت آیفون ها در برابر آب در حال افزایش می باشد. علاوه بر این در چند سال اخیر داستان‌هایی نیز در سراسر جهان در مورد دوام آوردن آیفون ها در هنگام افتادن در آب اتفاق افتاده است.  به عنوان مثال آیفون هایی که در دریاچه افتاده بودند و بعد از ماهها دوباره بدون هیچ گونه مشکلی توانایی استفاده از آنها وجود داشته است.

اما این شکایت نامه ای که در روز شنبه در دادگاه ایالتی آمریکا تنظیم شد ادعا می کند که اپل ضریب مقاومت در  برابر آب آیفون ها را بیش از حدی که واقعیت دارد جلوه داده است. به عنوان مثال در مورد آیفون ۷ بر اساس ادعای اپل اینطور اعلام شده بود که دارای ضریب مقاومت آی پی ۶۷ است که بر اساس این ضریب می بایست وسیله تا عمق یک متری آب به تواند ۳۰ دقیقه دوام بیاورد.

برای آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس اپل لیبل آی پی ۶۸ را به وسیله خود داد که از این لحاظ یعنی وسیله باید تا عمق ۴ متری برای مدت ۳۰ دقیقه بتواند در برابر آب مقاومت کند. و آیفون ۱۲ بر اساس ادعای اپل دارای ضریب مقاومت بیشتری می باشد که قادر است تا عمق ۶ متری برای مدت یک ساعت و نیم دوام بیاورد.

اما این شکایت‌نامه اشاره می‌کند که که این ضریب ها در شرایط آزمایشگاهی و با آب خالص امتحان شده است و در شرایط طبیعی آزمایش با آب معمولی به طور قطع چنین مقاومتی آیفون نخواهد داشت. زیرا آب طبیعی دارای موادی مانند کلرین و نمک می باشد که تا حد زیادی مقاومت محصول را در برابر آب کاهش خواهد داد. علاوه بر این در  وارانتی آیفون ها گفته می شود که اپل هیچ گونه خسارتی را که در نتیجه قرار دادن آیفون در هرگونه مایع باشد را نمی پذیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *