اپل به حمله فیسبوک در ارتباط با حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران پاسخ داد

اپل به حمله فیسبوک در ارتباط با حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران پاسخ داد

مدیر عامل اپل تیم کوک در جواب به ادعای فیس‌بوک مبنی بر محدود کردن دسترسی به اطلاعات کاربران در iOS 14 امروز توئیتی را منتشر نمود. مدیر عامل فیسبوک پیش از این گفته بود که این اقدام اپل به رونق مشاغل کوچک آسیب های جدی وارد کند.

مدیر عامل فیسبوک مارک زاکربرگ در نوشته ای در وبلاگ  فیسبوک و همین طور چند منبع خبری دیگر اعلام داشت که  محدود کردن دسترسی به اطلاعات مشتریان در iOS 14 به اینترنت و آینده آن صدمه بزرگی خواهد زد.

تیم کوک در پاسخ به این ادعا در یک توییت این طور نوشت:

با ما عقیده داریم که کاربران باید برای دادن اطلاعاتی که از آن ها بوسیله هر اپلیکیشن درخواست می شود حق انتخاب داشته باشند. فیسبوک می‌تواند به ردیابی کاربران از طریق اپلیکیشن ها و وب سایت خود مانند گذشته ادامه دهد. ردیابی اطلاعات شخصی کاربران از طریق اپلیکیشن ها در ios ۱۴ محدود شده است و این کاملاً حق انتخاب را به عهده خود کاربر می گذارد که در مورد اطلاعات شخصی که قرار است جمع‌آوری شود حق تصمیم گیری داشته باشد.

اما فیسبوک ادعا می کند که محدودیت‌های ایجاد شده در iOS 14 برای ردیابی مشتریان صدمه بزرگی به مشاغل و کسب و کارهای کوچک خواهد زد و آنها از این طریق درآمد های زیادی را دست خواهند داد و این صدمه تا جایی است که آنها ممکن است تا حد ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش درآمد را تجریه کنند.  

محدودیت ردیابی کاربران در برای مقاصد تبلیغاتی پیش بینی می شود که تا اوایل ۲۰۲۱ به iOS 14 اضافه شود و این به آن معناست که از کاربران در موقع نصب هر اپ پرسیده می شود که موافق ردیابی اطلاعات شخصی خود توسط اپلیکیشن مورد نظر هستند یا نه و کاربران به دلخواه خود می توانند آن را قبول یا رد کند.

علاوه بر این مطابق با استراتژی و سیاست های  جدید اپل در اپ استور به کاربران در رابطه با نحوه مورد استفاده قرار گرفتن اطلاعات شخصی شان قبل از نصب هر اپلیکیشن اطلاع داده می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.