اپل به توسعه دهندگان ناراضی از ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دلار خسارت می پردازد

اپل به توسعه دهندگان ناراضی از ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دلار خسارت می پردازد

اپل در روز پنج شنبه اعلام نمود که با دادگاه در حال به توافق رسیدن است تا با پرداخت جریمه ۳۰۰ میلیون دلاری به توسعه دهندگان ناراضی بتواند به گونه‌ای این قضیه را حل و فصل کند. عده ای از توسعه‌دهندگان در ایالات متحد چندی پیش شکایت نامه را علیه اپل به دادگاه ارجاع دادند که بر اساس آن ادعا می کنند که اپل با اعمال قوانین زور مدارانه در اپ استور از رشد توسعه دهندگان و رقابت های سالم جلوگیری کرده است.

به عنوان بخشی از این توافق نامه برخی از توسعه دهندگان آمریکایی واجد شرایط خواهد شد که بتوانند این هزینه را از اپل دریافت کنند، مادامی که بتواند بر اساس گفته اپل شرایطی را که این شرکت مشخص کرده است را شامل شوند. بر اساس آنچه که اپل به عنوان شرایط لازم مطرح کرده است توسعه دهنده مورد نظر باید کمتر از یک میلیون دلار در اپ استور آمریکا در طول یک سال به دست آورده باشد و تاریخ مورد نظر باید میان چهار جون ۲۰۱۵ تا بیست و ششم آوریل ۲۰۲۱ باشد.

کلیه توسعه‌دهندگان واجد شرایط قادر خواهند بود که تقاصای خود را از طریق وب سایتی که اپل در این مورد مشخص کرده است، بعد از آن که این توافق نامه توسط دادگاه به تصویب رسید ارجاع دهند. بعد از آنکه آنها ثبت نام نموده اند باید منتظر جواب درخواست خود شوند که در این مورد هنوز زمان بندی مشخصی اعلام نشده است.

اما بر اساس مدارکی که از  موسسه حقوقی برمان به دست آمده این پریود زمانی می‌تواند ظرف ۴۵ روز بعد از تصویب قانونی این توافق نامه انجام شود و توسعه دهندگان باید در نظر داشته باشند که بعد از به تصویب رسیدن قانونی این توافقنامه ۱۲۰ روز فرصت دارند تا خواسته خود را ارجاع دهند.  بر اساس آنچه که دراین توافق نامه آمده واجدان شرایط می‌توان از ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دلار خسارت دریافت کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.