اپل بر روی نمایشگر های پیشرفته ای کار می‌کند که مجهز به چیپ A13 می باشد

اپل بر روی نمایشگر های پیشرفته ای کار می‌کند که مجهز به چیپ A13 می باشد

بر اساس گزارشات اپل در حال توسعه و ساخت صفحه نمایش پیشرفته می باشد که ممکن است بخواهد آن را جایگزین صفحه نمایش Pro Display XDR کند و در آن چیپ های ساخت خود را استفاده نموده است. این گزارش جدید ادعا می‌کند که صفحه‌نمایش‌های  Pro Display XDR اولین ورود اپل به صحنه ابزار صفحه نمایش های حرفه ای می باشد.

گفته می شود که این صفحه نمایش جدید در دست توسعه قرار دارد و دارای کد ساخت J327 می باشد. این گزارش که در روز جمعه بعد از ظهر در منبع خبری ۹to5 Mac منتشر شد جزئیات تازه‌ای را در این مورد آشکار ساخت. بر این اساس این گزارش ادعا می‌کند که صفحه نمایش های اخیر در مراحل اولیه ساخت خود می‌باشند و از چیپ بیونیک A13 استفاده می می‌کنند و بکارگیری نورال انجین قابلیت‌های درک ماشینی این وسیله را افزایش خواهد داد.

هنوز مشخص نیست که برای سرعت بخشیدن به قابلیت‌های درک ماشینی است چه تکنولوژی استفاده خواهد شد. از لحاظ تئوریک استفاده از باس های تاندربولت می‌تواند به عنوان نوعی شتاب دهنده گرافیکی استفاده شود یعنی همان کاری که eGPU برای اینتل انجام می‌دهد.  البته این اولین گزارشی نیست که در ارتباط با این صفحه نمایش های جدید از اپل منتشر می‌شود.  ماه ژانویه نیز در کنار شایعات مربوط به مک پرو های جدید هم چنین خبرهایی در مورد این که اپل در حال کار بر روی مانیتور های اکسترنال با قیمت پایین‌تر هم به عنوان توسعه بخشیدن به لاین های رومیزی خود منتشر شد.

صفحه نمایش کنونی Pro Display XDR دارای اندازه ۳۲ اینچ می باشد که از رزولوشن ۶۰۱۵ در ۲۲۸۴ برخوردار است. برای جلوگیری از بازتابش نور از بخش این نمایشگر ها دارای یک پوشش ضد انعکاس ای می باشند. برای این صفحه های نمایش گزینه های مات نیز که به نام نانوتکس نامیده می‌شود ساخته شده است که می‌تواند از بازتابش نور به چشم های کاربر جلوگیری کند.  اندازه کناره‌های صفحه نمایش در این صفحه نمایش ها  ۹ میلیمتر ضخامت دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.