اپل بر اساس رای دادگاه اپل می بایست ۱۰۰ میلیون دلار برای پرونده شکایت توسعه دهندگان پرداخت کند

اپل بر اساس رای دادگاه اپل می بایست ۱۰۰ میلیون دلار برای پرونده شکایت توسعه دهندگان پرداخت کند

در ماه آگوست گفته می شود که اپل بر اساس رای دادگاه به پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار جریمه به توسعه‌دهندگان حکم داده شده است و علاوه بر آن این شرکت باید یکسری تغییرات را در اپل استور نیز اعمال نماید. این رأی دادگاه دیروز تایید اولیه قاضی گنزالس را دریافت نمود که به عنوان قاضی اصلی در پرونده اپل و اپیک گیمز نظارت کامل دارد.

تحت شرایط توافق شده اپل می‌بایست یک حساب ۱۰۰ میلیون دلاری را برای توسعه دهندگان ایجاد کند که بتوانند بر اساس آن از مزیت های اپل استور استفاده کنند. توسعه‌ دهندگانی که کمتر از یک میلیون دلار درآمد داشته اند نیز بر اساس این رای اگر اپلیکیشن آنها از تاریخ جون ۲۰۱۵ تا آوریل ۲۰۲۱ ساخته شده باشد مبلغ ۲۵۰ تا ۳۰ هزار دلار را دریافت خواهند نمود.

پرداخت های بالاتر برای کسانی در نظر گرفته خواهد شد که شراکت بیشتری را در اکوسیستم اپل داشته‌اند. توسعه دهندگانی که برای دریافت این جریمه دارای صلاحیت می باشند در صورتی که این رای دادگاه به تایید نهایی برسد قادر خواهند بود که نسبت به دریافت غرامت خود اقدام کنند. ‏اپل علاوه بر پرداخت ۱۰۰ میلیون دلاری،  موافقت کرده است که برنامه کمکی به نام برنامه بیزینسی برای مشاغل کوچک در اپ استور تا حد سه سال ادامه دهد. این عمل به توسعه دهندگان اجازه خواهد داد که بتوانند از طریق روش های ارتباطی مانند ایمیل به اشتراک گذاشتن اطلاعات در ارتباط با روشهای پرداخت در بیرون از محیط ios و اپ استور بپردازند.

بر اساس رای دادگاه همچنین اپل باید در محیط اپل استور گزینه های قیمتی متنوع ‌تری را اعمال کند و با شفافیت بیشتری داده های مربوط به اپ استور را به دادگاه گزارش کند. از این لحاظ باید ابزاری را به وجود آورد که توسعه‌دهندگان  در صورت رد شدن صلاحیت اپلیکیشن آنها  بتوانند درخواست تایید مجدد کنند. این شکایتنامه به سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد که گروهی از توسعه‌دهندگان آی او اس اپل را به استفاده از مونوپولی و سودجویی در اپ استور محکوم کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.