اپل برای کارمندان خود برنامه زمانبندی واکسیناسیون برای COVID-19 را راه‌اندازی می‌کند

اپل برای کارمندان خود برنامه زمانبندی واکسیناسیون برای COVID-19 را راه‌اندازی می‌کند

اپل اجرای برنامه زمان بندی را برای واکسیناسیون کارمندان خود که در اداره ها و مراکز اپل کار می کنند را به زودی شروع می کند. بر اساس گزارشی است که بلومبرگ اخیراً جزئیات آن را مشخص کرده است مشخص شده که اپل با یک شرکت به نام Walgreens Boots Alliance وارد همکاری شده است تا بتواند واکسن های مورد نیاز را برای کارمندان خود تهیه نموده و از این لحاظ کارمندان و کارکنان قادر خواهند بود از طریق وب سایت که به زودی اعلام خواهد شد ثبت‌نام کنند.

اپل در ماه مارس قول داد که برای کارمندان خود که نیاز به ریکاوری بعد از واکسن های خود دارند اقداماتی را انجام دهد، اما در آن موقع واکسیناسیون صورت نگرفت. اما در حال حاضر با توجه به شرایط بهتر تولید واکسن و همینطور گسترش و پیشرفت های زیادی که در زمینه تولید آن در ایالات متحده انجام شده است، اپل اعلام کرده است که به زودی این برنامه را برای کمک به کارمندان خود که نیاز به واکسن دارند شروع خواهد نمود.

در کالیفرنیا جایی که اپل بخش مرکزی ادارات و مراکز خود را در آنجا دارد تمام افراد بالاتر از سن ۱۶ سال واجد شرایط برای گرفتن واکسن تا ۱۵ آوریل می‌باشند. برای کارمندانی که در منطقه Bay Area زندگی می‌کنند تقاضا بالا تر بوده اما در آنجا کمی مشکل است که شرایط واکسیناسیون در حال حاضر صورت پذیرد.

در این باره باید گفت که برنامه واکسیناسیون اپل در حال حاضر داوطلبانه است و اپل برای کارمندانی که نمی‌توانند بعد از دریافت واکسن در آفیس کار خود ادامه دهند مرخصی با حقوق در نظر می‌گیرد. در اینمورد اپل به حد کافی به کارمندان اجازه می‌دهد تا بعد از واکسینه شدن بتوانند در خانه استراحت کنند تا به شرایط مطلوب برگردند و اجباری برای بازگشتن به سر کار وجود ندارد. اما مدیر عامل اپل تیم کوک گفته است که بخش عظیمی از کارمندان در ماه جون به محل کار خود باز خواهند گشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.