اپل برای مک بوک ها و مک پرو های ۲۰۲۲  از سیستم نامگذاری ساده تری استفاده خواهد کرد

اپل برای مک بوک ها و مک پرو های ۲۰۲۲  از سیستم نامگذاری ساده تری استفاده خواهد کرد

بر اساس برخی از شایعات جدید اپل ممکن است که برای نام گذاری محصولات خود و به ویژه همزمان با رونمایی مک بوک پرو ها و آی مک پرو های سال ۲۰۲۲ سیستم نامگذاری ساده تری استفاده کند. بنا به گزارشات موجود اعتقاد بر این است که اپل برای سال ۲۰۲۲ پنج مدل مک بوک پرو جدید را به بازار معرفی خواهد کرد و در کنار آن یک مدل مک‌ بوک ایر جدید را به بازار معرفی خواهد کرد. همین طور از دیگر محصولاتی که در این سال اپل آنها را به‌روزرسانی خواهد کرد می توان به یک مدل مک مینی و یک مدل مک بوک پرو با خصوصیات استاندارد و مک پرو های اپل سیلیکون اشاره کرد.

این در حالی است که چندین گزارش نشان می‌دهد اپل به دنبال آن است که مک بوک ایر سال ۲۰۲۰ خود را به روز رسانی کند. یک شایعه جدید از یک نشان دهنده شناخته شده به نام Dylandkt ادعا می‌کند که این مدل جدید ممکن است به نام مک بوک ایر به بازار ارائه نشود و به جای آن به سادگی تحت نام مک بوک نامگذاری شود.

البته این اولین باری نیست که اپل از نام مک بوک برای محصول خود استفاده کرده است.  اپل مک بوک های از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ خود را به نام مک بوک به بازار عرضه می کرد و همچنین از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ از چنین سیستمی تا به حال استفاده کرده است. اپل همچنین در سال ۲۰۱۷ یک مدل آیمک پرو جدید را در رنگ خاکستری فضایی به بازار معرفی نمود که به همراه دو مدل آیمک به بازار ارائه شد.  اما این وسایل در اوایل ۲۰۲۱ تولیدشان متوقف شد.

بر اساس شایعات قرار است که یک مدل آیمک فوق پیشرفته  با طراحی متفاوت در سال بعد رونمایی شود که دارای پورت های بیشتر و چیپ هایی با قدرت عملکردی بالاتر در مقایسه با مدل‌های ۲۴ اینچی باشد. بنابراین به احتمال زیاد اپل نام مک بوک و مک بوک پرو را برای لپ‌تاپ‌های خود ارائه خواهد نمود و از نام آیمک و آی مک پرو برای تمام کامپیوترهای دسکتاپ خود استفاده خواهد کرد. این نوع ساده سازی سیستم نامگذاری برای مدل های مک آن را بیشتر شبیه آیفون می کند که در ابتدا فقط به صورت آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو به بازار عرضه می شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.