اپل برای لحظاتی به اولین کمپانی سه تریلیون دلاری تبدیل شد

اپل برای لحظاتی به اولین کمپانی سه تریلیون دلاری تبدیل شد

اپل امروز با توجه به افزایش ارزش سهام این شرکت به عنوان اولین کمپانی که توانست به ارزش ۳ تریلیارد دلار برسد معرفی شد. این افزایش تا حد زیادی مربوط به اثر مثبت سود سهام اپل بود که در سال قبل تا حدود ۴۰ درصد بالا رفته بود. این موفقیت زمانی حاصل شد که ارزش سهام این شرکت در لحظاتی به حد ۱۸۲.۸۶ دلار دست یافت. این در حالی است که اپل ۱۶ ماه پیش توانسته مرز دو تریلیون دلار را از سر بگذراند و قبل از آن نیز کمتر از سه و نیم سال طول کشید تا اپل بتواند از مرز یک تریلیون دلار بگذرد.

البته بر اساس آخرین بروزرسانی های سهام بازار اپل در حال حاضر کمی پایین تر از ۳ تریلیون دلار قرار گرفته است. یکی از دلایل مهم این موفقیت را می توان به نتایج درآمد قوی اپل از زمان شروع پندمیک برشمرد که به دلیل تعطیلی های سراسری بیشتر محصولات و سرویس های این شرکت از تقاضای های بسیار بیشتری نسبت به قبل برخوردار شده و بیشتر کاربران مجبور بودند که برای مقاصد کار، آموزشی و ارتباط با سایرین از خانه از این وسایلی مانند آیفون آیپد و مک استفاده کنند.

بر اساس پیش بینی ها فروش این شرکت در کوارتر ۳ ماهه اخیر به ۱۱۸ میلیارد دلار خواهد رسید که نسبت به همین زمان در سال قبل که ۱۱۱ هزار میلیارد دلار بود تا حدی افزایش قابل قبول را نشان می دهد. در این مورد باید گفت همین که اپل توانست برای لحظات کوتاهی از مرز سه تریلیون دلار بگذرد یک موفقیت تاریخی برای این شرکت محسوب می شود. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۲ اپل با ارائه محصولات بیشتری نظیر چند مدل جدید مک، آیپد پرو ها با قابلیت شارژ وایرلس، نسل دوم ایرپاد پرو ها و هدست واقعیت مجازی بتواند توجه بیشتر سهامداران را به خود جلب کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.