اپل برای تولید اپل کار یکی از عوامل اجرایی با سابقه BMW به نام Ulrich Kranz را استخدام کرده است

اپل برای تولید اپل کار یکی از عوامل اجرایی با سابقه BMW به نام Ulrich Kranz را استخدام کرده است

بر اساس گزارشات موجود اپل مهندس ارشد با سابقه بخش ماشین های الکتریکی BMW را برای توسعه و ساخت ماشین خودران اپل به نام اپل کار استخدام نموده است. گفته می‌شود که در هفته های اخیر اپل اولریخ کرانز ‏که قبل از این به عنوان معاون بخش تولید و توسعه ماشین های الکتریکی مدل های i3 و i8 را به عهده داشته را استخدام نموده است.

این گزارشی است که روز سه شنبه توسط بلومبرگ منتشر شده است. کرانز قبل از آنکه شرکت خودروسازی ماشین های خودران تحت نام کانو را تاسیس کند به مدت ۳۰ سال در BMW به کار مشغول بوده است. او یک ماه قبل از آن که به اپل بپیوندد از سمت مدیرعاملی شرکت کانو کناره‌گیری کرد. جذب مدیر عامل اجرایی شرکت BMW یکی از استخدام های مهم اپل می باشد که برای تولید اتومبیل های برقی می تواند از آن استفاده کند.

اپل از سال ۲۰۱۴ مراحل توسعه ماشین های الکتریکی را آغاز نموده است و از آن موقع تا به حال تحت پروژه تایتان این شرکت افت و خیز هایی را در ارتباط با تولید وسیله نقلیه برقی ساخت تجربه نموده است.  در سال ۲۰۱۶ اپل پروژه‌ای را آغاز نمود که بر اساس آن ماشین هایی را تولید کند که بتوانند با سیستم های خودکار عمل نمایند و تحت لیسانس شرکت های خودرو سازی صاحب نام باشد.

از آن موقع تا به حال اپل تصمیم خود را در جهت تولید به یک خودرو که تماما در زیر سایه برند خود باشد گرفته است.

بر اساس این پروژه اپل تا به حال به استخدام متخصص های بسیار مشهور دست زده است که  یکی از آنها از عوامل اجرایی می باشد که قبلا در شرکت تسلا کار می کرده است و دیگری یکی از کارمندان شرکت پورشه می باشد که در بخش توسعه و ساخت بدنه فعالیت داشته است.

کاملا مشخص نیست که در چه زمانی اپل کار به بازار می آید اما نشان می‌دهد که این پروژه ممکن است پنج تا هفت سال تا مرحله آماده‌سازی به طول انجامد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *