اپل برای توسعه دهندگان اپ که کمتر از یک میلیون دلار در سال درآمد اپ استور دارند کمیسیون را تا حد ۱۵ درصد کاهش می‌دهد

اپل برای توسعه دهندگان اپ که کمتر از یک میلیون دلار در سال درآمد اپ استور دارند کمیسیون را تا حد ۱۵ درصد کاهش می‌دهد

اپل برنامه جدیدی را به راه انداخته است که برای برنامه نویسانی که کمتر از یک میلیون دلار در سال از طریق اپ استور درآمد دارند ۱۵ درصد کمیسیون اپ استور را کاهش می‌دهد. این برنامه که مختص مشاغل های کوچک و توسعه دهندگان مستقل تنظیم شده است در ژانویه ۲۰۲۱ به راه خواهد افتاد و تنها برنامه نویسانی شامل این برنامه می شوند که کمتر از یک میلیون دلار در سال از طریق اپ استور به آنها پرداخت می‌شود.

بنابراین کلیه برنامه نویسان واجد شرایط حدود ۱۵ درصد کمیسیون کمتری را در اپ استور پرداخت می‌کنند. اگر برنامه نویسی بیشتر از یک میلیون دلار در سال درآمد کسب کند می‌بایست مانند بقیه در حد ۳۰ درصد کمیسیون به اپل پرداخت نماید.

در این مورد تیم کوک مدیر عامل اپل اعلام داشت: به منظور کمک به صاحبان مشاغل کوچک و توسعه دهندگان مستقل و رشد هرچه بیشتر خلاقیت در اپ استور ما برنامه‌ای را براه انداختیم که به بالا بردن کیفیت هر چه بیشتر اپلیکیشن‌های اپ استور و راضی نمودن روز افزون مشتریان ما بیانجامد.

او اضافه می کند که برنامه جدید با توجه به اینکه در شرایط بحرانی اقتصادی اخیر می‌تواند به صاحبان مشاغل کوچک و کدنویسان مستقل کمک کند تا بتواند به رشد فعالیت‌ها و خلاقیت خود بپردازند بسیار حائز اهمیت است. سامانتا جان یکی از موسسان اپلیکیشن Hopscotch می گوید که برنامه جدید اجازه خواهد داد تا بتواند ریسک کرده و با خیال راحت تری اپلیکیشن را به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار دهد.

علاوه بر این او ادامه می‌دهد که گرفتن حق ثبت نام برای این اپلیکیشن استراتژی خوبی برای درآمد بیشتر است اما همین طور از طرف دیگر متقاضیان این اپلیکیشن را محدود خواهد کرد. در صورتی که اما با پرداخت کمیسیون کمتر ما این امکان را خواهیم داشت که بخشی از قابلیت‌های این اپلیکیشن را به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار دهیم تا آنها بتوانند به اختیار خود و در صورت دلخواه به خرید قابلیت های بیشتر این اپلیکیشن بپردازند.

اپل می گوید که جزئیات بیشتری در مورد این برنامه و شرایط مورد نیاز آن در ماه دسامبر منتشر خواهد شد. به نظر می رسد اختلاف میان اپیک گیمز و اپل بر سر میزان کمیسیون اپ استور سرانجام خوشی برای توسعه دهندگان اپ و مشاغل کوچک به همراه داشته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.