اپل برای بار دوم اجرای اپلیکیشن های iOS را بر روی مک های M1 مسدود نمود

اپل برای بار دوم اجرای اپلیکیشن های iOS را بر روی مک های M1 مسدود نمود

اپل مجددا با آخرین به روز رسانی سیستم عامل macOS Big Sur اجرای اپلیکیشن‌های ios را بر روی کامپیوترهای مک مجهز به چیپ‌های M1 مسدود نمود. بنابراین کاربران مجددا از نصب هرگونه اپلیکیشن آیپد و آیفون بر روی سیستم های عامل کامپیوترهای رومیزی معذور می باشند.

این غول صنعت تکنولوژی در ماه ژانویه با به روز رسانی های جدید اش نصب و اجرای اپلیکیشن های iOS و iPadOS را بر روی کامپیوترهای مک M1 مسدود نمود. ولی ۴ روز پس از آن این محدودیت ها را برداشت و بنابراین کاربران قادر بودند که بتوانند اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد را بر روی کامپیوترهای رومیزی خود نصب و اجرا کند.

بنا به گزارش منابع خبری ۹to5Mac آخرین نسخه Big Sur 11.2 که در هفته قبل منتشر شد برای بار دوم نصب اپلیکیشن های آیفون و آیپد را از لحاظ سروری مسدود می‌کند. آزمایشات بیشتر نشان داد که این محدودیت ها حتی به نسخه جدید بتای ۱۱۲ نیز منتقل شده است.

چیپ ام یک اپل از آنجایی که شباهت های زیادی را با چیپ های سری A سیلیکون به کار رفته در آیفون ها و آیپدها دارد به طور نسبی امکان این را به وجود می آورد که بتوان اپلیکیشن‌های ios موجود را بر روی پلتفرم های رومیزی اجرا نمود.

توسعه‌دهندگانی که نمی خواهند به دلایل فنی و یا مقاصد مارکتینگ برنامه هایشان بر روی سیستم های macOS توسعه دهند، از حالا به بعد می توانند با انتخاب خود از نصب اپلیکیشن های آیفون و آیپد خود بر روی سیستم های رومیزی جلوگیری کنند.

کاربرانی که مایلند به اپلیکیشن های محبوب ios مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، نتفلیکس بر روی سیستمهای macOS دسترسی پیدا کنند از طریق دانلود و نصب فایل های ویژه ای به نام IPA توانستند بطور غیر مرسوم این مشکل را حل کنند.

اما با توجه به محدودیت های اپل که از جانب سرور اعمال می شود این راه حل نیز چندان موثر به نظر نمی‌رسد، چرا که نصب فایلهای IPA در حال حاضر با. ظاهر شدن یک پیغام هشدار متوقف می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *