اپل برای اپلیکیشن های ترد پارتی در کشور هلند کمیسیون ۲۷ درصدی اعمال می کند

اپل برای اپلیکیشن های ترد پارتی در کشور هلند کمیسیون ۲۷ درصدی اعمال می کند

اپل می‌گوید که بر اساس قوانین جدید کشور هلند کمیسیون ۲۷ درصدی را برای خرید های انجام شده در اپلیکیشن های شخص ثالث اعمال خواهد نمود. در آپدیت جدیدی که در سایت پشتیبانی توسعه دهندگان این شرکت منتشر شده است اپل می گوید که به جای ۳۰ درصد که کمیسیون معمول و استاندارد این شرکت برای پرداخت‌های اپلیکیشن ها می باشد تنها ۲۷ درصد کمیسیون را برای کشور هلند و اپلیکیشن های مربوط به آن اعمال خواهد نمود.

اپل همچنین اصافه می کند که این کاهش در مقدار کمیسیون صرف نظر از مقادیری است که به دلیل مالیات و سایر هزینه‌های دولتی این شرکت باید به عوامل دولت این کشور بپردازد. اپل در ماه قبل نیز اعلام نمود که در پی قوانین جدیدی که در کشور هلند به تصویب رسیده است این شرکت باید همچنین به کلیه خدمات پرداختی شخص ثالث این اجازه را بدهد تا دارای لینک جداگانه برای خرید در اپلیکیشن های خود در  اپ استور باشند.

اپل همچنین هشدار داد که در صورتی که کاربران به صورت غیر مستقیم از یک اپلیکیشن خارج از پلتفرم اپ استور خریدی را انجام دهند دیگر قادر نیستند که از خدماتی مانند مرجوع کردن پرداخت ها، تاریخچه خرید مدیریت بخش ثبت نام استفاده کنند.  بنابراین توسعه‌ دهندگانی که از این طریق هزینه های جداگانه ای را مثلا برای دریافت هزینه های ثبت نام اپلیکیشن خود از کاربران استفاده می‌کنند،  باید هرگونه مسئولیت اضافی در این مورد را خود به عهده بگیرند.

اپل همچنین نارضایتی خود را در ارتباط با این قوانین اینگونه ابراز می کند که اینگونه تغییرات در نظام پرداخت اپ استور که کنترل اپل را بر روی اپلیکیشن ها محدود می کند می تواند در نهایت به ضرر کاربر و حفظ حریم شخصی او لحاظ امنیت داده‌های او و به اشتراک گذاشته شدن در سطح وب منجر شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.