اپل برای اولین بار گزینه ی پرداخت های ترد پارتی را در اپل استور در کشور هلند به کار خواهد برد

اپل برای اولین بار گزینه ی پرداخت های ترد پارتی را در اپل استور در کشور هلند به کار خواهد برد

اپل اعلام نمود که به زودی در کشور هلند برای اولین بار گزینه ی مربوط به پرداخت های داخل اپلیکیشن برای اپلیکیشن های پارتی را در کشور هلند فعال خواهد نمود. در پیامی که در سایت توسعه دهندگان اپل روز جمعه منتشر شده این شرکت اعلام نموده کاربران در کشور هلند برای اولین بار می‌توانند در هنگام ورود به اپ استور گزینه های پرداختی خارج از اپ استور را انتخاب کرده که این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بتوانند از بدون پرداخت کمیسیون های ۱۵ تا ۳۰ درصدی به اپل به مشتریان خود سرویس دهی کنند.

این اقدام اپل در پی دستور دادگاه کشور هلند تعیین شده است که اپل را ملزم می کند بر اساس زمان بندی گزینه پرداخت‌های داخل اپلیکیشن را برای اپلیکیشن های ترکی پارتی فعال کند. این دستور در ابتدا بر اساس تحقیقات و پیگیری‌های مأموران ایالتی و حکومتی هلند در سال ۲۰۱۹ صورت گرفت که در پی آن مشخص شد که اپل به گونه ای با استفاده از قدرت بی حد و حصر خود در اپل استور اجازه رقابت را از اپلیکیشن های ترد پارتی صلب می کند. چرا که اگر کاربران بخواهند از اپلیکیشنی که در اپ استور وجود دارد سرویس های اضافی را از یک اپلیکیشن ترد پارتی خریداری کنند راهی به جز پرداخت از طریق اپل استور وجود ندارد که در نهایت یک کمیسیون ۱۵ تا ۳۰ درصدی برای توسعه دهنده پی خواهد داشت.

اما با این گزینه‌ای جدید در اپ استور که توسط اپل ایجاد می شود کاربران می توانند به خارج از محیط اپل استور رفته و در آنجا سرویس مورد نظر خود را خریداری کنند. در این مورد دادگاه کشور هلند اپل را تهدید نمود که اگر تا ۱۵ ژانویه این حکم را عملی نکند به پرداخت ۵۰ میلیون یورو یا ۵۷ میلیون دلار جریمه خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.