اپل برای آیفون ۱۳ قصد دارد اندازه حسگر اسکنر فیس آیدی را کاهش دهد

اپل برای آیفون ۱۳ قصد دارد اندازه حسگر اسکنر فیس آیدی را کاهش دهد

اسکنر سه بعدی استفاده شده برای فیس آیدی انتظار می رود تا حد ۵۰ درصد در آیفون ۱۳ با کاهش اندازه روبرو شود و همین امر باعث خواهد شد که بر اساس اطلاعات حاصل از چرخه تامین کننده ها بخش ناچ بالای صفحه نمایش تا حد زیادی در آیفون ۱۳ کوچک تر شود.

شایعات متعدد و همینطور گزارش‌های زیادی پیش‌بینی می‌کنند که حس گر فیس آیدی اپل در آیفون های بعدی از لحاظ اندازه کوچک تر خواهد شد. اگر این حسگرها به گونه ای که بتواند در زیر صفحه نمایش مخفی شده و یا اندازه آنها کاهش یابد بنابراین می توان انتظار داشت که بخش ناچ نیز جای کمتری را در بالای صفحه نمایش بگیرد. حالا طبق گزارشی که حاصل است منبع معتبر دیجی تایمز به دست آمده است ادعا می شود که اپل می تواند چیپ VCSEL مورد استفاده در اسکنر های سه بعدی فیس آیدی را تا حد ۵۰ درصد کاهش دهد.

اگر این امکان میسر شود این حسگرها می‌توانند در آیفون ها و آیپد های بعدی که قرار است در اواخر ۲۰۲۱ به بازار بیاید به کار رود. اپل قبل از این نیز اعلام کرده بود که برای آیپد پرو های جدید خود قصد تغییری در فیس آیدی را ندارد اما احتمال زیادی وجود دارد که برای آیفون ۱۳ خود بتواند از این  حسگرهای کوچکتر در این مورد استفاده کند.

این حسگرها که VCSEL نام دارند دارای این قابلیت هستند که نقطه های مادون قرمز را بر روی یک سطح انتشار می دهند تا بتوانند یک نقشه سه بعدی عمیق از آن تهیه کنند. این گزارش نشان می دهد که اپل در حال کوچک تر کردن اندازه چیپ های مورد استفاده در فیس بوک می باشد لازم به ذکر است که چیپ مشابهی در حس گرهای لیدار واقع در دوربین های پشتی آیفون و آیپد نیز به کار می‌رود ولی قرار نیست که اندازه آنها در نسل‌های بعدی کاهش یابد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *