اپل برای آیفون ۱۳ از تکنولوژی باتری های انعطاف پذیر استفاده می کند.

اپل برای آیفون ۱۳ از تکنولوژی باتری های انعطاف پذیر استفاده می کند.

تحلیلگر محصولات اپل مینگ چی کو عقیده دارد که آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی از تکنولوژی باتری های قابل انعطاف به نام ال سی پی LCP بهره خواهند برد که باعث خواهد شد باتری فضای کمتری را اشغال کند و در  هزینه‌های ساخت نیز صرفه جویی به عمل آید.

این تحلیل گر پیش‌بینی می‌کند که آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی اولین محصولاتی از اپل خواهند بود که از تکنولوژی باتری انعطاف پذیر soft board استفاده خواهند کرد. اپل قبلا از این تکنولوژی در آنتن های LTE در آیفون ۸ و مدل های جدیدتر استفاده کرده است. اما به نظر می‌رسد که اپل برای بالا بردن عملکرد باتری ها در آیفون و همین طور صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کاهش حجم باتری بخواهد از این تکنولوژی بهره جوید.

این تکنولوژی بر اساس پلیمرهای کریستال مایع بنیانگذاری شده است و اجازه می دهد که باتری حالت نرم و قابل انعطاف پذیری به خود بگیرد. علاوه براین پلیمرهای کریستال مایع دارای مزایای دیگری از قبیل سرعت بالای انتقال داده ها با حداقل تاخیر می باشند.

گزارش اخیر کو مثل همیشه خطاب به سهام داران و سرمایه‌ گذاران اپل است که کمپانی های ساخت قطعات آیفون را همواره زیر نظر دارند. در آخرین گزارش خود کو به این تکنولوژی باتری و مزایای آن در آیفون های آینده اشاره می کند.

او در گزارش خود این طور به سرمایه‌گذاران می نویسد: برای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی انتظار می‌رود که کمپانی Career Technology پنجاه درصد باتری های کریستال مایع با صفحات نرم و قابل انعطاف را برای اپل بسازد. پیش‌بینی می‌کنیم که آیفون ۱۳ اولین مدل آیفون باشد که از تکنولوژی باتری های انعطاف پذیر LCP استفاده خواهد کرد که این تا حد زیادی کمک به کاهش هزینه ها و اشغال فضای کمتری می ‌کند.  کو همین طور عقیده دارد که Career Technology تولید کننده اصلی مدل های آیفون ۱۳ ایرپاد های جدید به نام  ایرپاد ۳ و آیپد های مینی ال ای دی خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.