اپل با فروش ۵۹.۷ میلیارد دلار در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ توانست بالاتر از انتظارها ظاهر شود.

اپل با فروش ۵۹.۷ میلیارد دلار در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ توانست بالاتر از انتظارها  ظاهر شود.

اپل امروز گزارش فروش سه ماهه سوم خود را اعلام نمود و توانست با فروش ۵۹.۷ میلیارد دلار بالاتر از تخمین های وال استریت ظاهر شود. این در حالی است که پیش بینی می شود کمپانی با توجه به بحران کنونی کرونا کم کم اثرات آن را به تدریج حس کند.

بهر حال اپل با این گزارش توانست ۱۱ درصد افزایش فروش نسبت به سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ داشته باشد. در سال ۲۰۱۹  فروش سه ماهه سوم ۵۳.۸ میلیارد دلار بود. در مورد سود خالص سه ماهه سوم امسال نیز در حدود ۲۲.۷ میلیارد دلار بود که ۱۲.۱ درصد بیشتر از سود خالص سال قبل یعنی ۲۰.۲ میلیارد دلار بود.

معمولا گزارش های اپل تفاوت زیادی پیش بینی ها دارد، اما اپل در مورد فروش سه ماهه دوم امسال جزییات زیادی انتشار نداد و به این گفتن این بسنده کرد که کاهش تقاضای بازار و بحران کرونا به عنوان عواملی مهمی بودند که باعث کاهش فروش شدند.

اما اپل در سه ماهه سوم بخصوص در ماه جون شاهد رشد فروش دو رقمی بود که  به فروش محصولات و حق سرویس ها مربوط می شد. علی رقم تاثیرات منفی کرونا در فروش محصولات، اپل مدل آیفون مقرون به صرفه  اس ای SE را رونمایی کرد که تاثیر زیادی در افزایش فروش این شرکت در سه ماهه اخیر را داشت.

از عوامل دیگری که در رشد فروش این سه ماهه تاثیر داشت رونمایی مک بوک پرو های ۱۳ اینچ جدید و آیپد پرو های جدید بود که با کیبورد جدیدی به نام مجیک کیبورد معرفی شدند. در گزارش سه ماهه سوم ۲۰۲۰ فروش آیفون ها ۲۶.۴ میلیارد دلار بود که ۱.۷ میلیارد دلار افزایش فروش نسبت به فروش سال قبل ۲۵.۹۸ میلیارد دلار نشان می دهد. فروش آیپد ها هم با ۳۱ درصد افزایش همراه بود و مک ها هم ۲۱.۶ افزایش فروش نسبت به سه ماه سوم سال قبل نشان دادند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *