اپل با فروش ۱۹.۲ میلیون آیپد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ هم چنان در صحنه بازار تبلت پیشتاز است

اپل با فروش ۱۹.۲ میلیون آیپد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ هم چنان در صحنه بازار تبلت پیشتاز است

اپل در صحنه جهانی فروش تبلت در طی کوارتر چهارم ۲۰۲۰ بیش از ۱۹.۲ میلیون آیپد را به مشتریان ارسال نموده است و این رقم این شرکت را هم چنان پیشتاز صنعت تبلت جهانی معرفی می‌کند. بر اساس داده‌ های جدید حاصل از شرکت تحقیقاتی کانالیست ارسال آیپد ها نسبت به سال قبل ۴۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد و سهم اپل از بازار جهانی تبلت در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ نسبت به کوارتر اول ۲۰۲۱  ۳۶ درصد بوده است.

اپل در این بازار بسیار بی رقیب است به طوری که نزدیک ترین رقیب اپل در صحنه فروش تبلت سامسونگ است که در مقام دوم با سهم فروش تنها ۱۹ درصد از کل بازار جهانی تبلت را از آن خود نموده است و توانسته است تنها ۹.۹ میلیون تبلت را در این دوره زمانی ارسال کند.

آمازون در مقام سوم قرار گرفته است و توانسته با کسب ۱۲ درصد از بازار از سهم بازار و ارسال ۶ و نیم میلیون آیپد بعد از سامسونگ مقام خود را تثبیت کند. بر اساس داده‌های شرکت کانالیست در طول ۲۰۲۰ اپل در مجموع در حدود ۵۸ میلیون تبلت ارسال نموده است که ۲۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش نشان می‌دهد و این نشانگر ۳۷ درصد سهم اپل از فروش کلی بازار جهانی می باشد که پس از آن سامسونگ و هواوی به ترتیب با ۱۹ درصد و ۱۰ درصد مقام های دوم و سوم را از آن خود کرده اند.

علاوه بر ارائه تعداد تبلت ها، گزارش کانالیست هم چنین داده هایی را در مورد فروش کامپیوترهای رومیزی PC ارائه می دهد که شامل مجموع فروش کامپیوترهای شخصی، تبلت و کامپیوترهای کروم بوک می باشد. بر اساس این داده ها اپل پس از لنوو در مقام دوم فروش جهانی PC قرار می‌گیرد. بر اساس این داده ها اپل ۲۶.۴ میلیون PC و تبلت مجموعاً  در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ ارسال نموده است که نشان دهنده رشد سالانه ۴۲ درصد می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *