اپل با شرکت Largan Precision برای ساخت قطعات لنز دوربین مدل های آیفون ۱۳ قرارداد بست

اپل با شرکت Largan Precision برای ساخت قطعات لنز دوربین مدل های آیفون ۱۳ قرارداد بست

 گزارشات نشان می دهند که شرکت Largan Precision از طرف اپل سفارش و قرارداد لازم را برای تهیه قطعات و موتورهای لازم برای بخش فوکوس دوربین های مدل های آیفون  ۱۳ دریافت کرده است.

شرکت Largan Precision که بخاطر ساخت به لنز های مجهز به حسگر های سه بعدی و همین طور حسگرهای تشخیص اثر انگشت شهرت جهانی دارد اخیراً از اپل برای ساخت قطعات VCM  که موتورهای ویژه ای برای کنترل فوکوس در دوربین های موبایل می باشد از طرف اپل قرارداد تازه ای را دریافت کرده است.

بر اساس منبع خبری دیجی تایمز لارگان Largan Precision به عنوان یکی از تامین کننده های اصلی قطعات دوربین آیفون های نسل بعد که قرار است در ۲۰۲۱ رونمایی شوند تعیین گردیده است. از طرف دیگر هنوز مشخص نیست که شرکت Largan Precision بخواهد طراحی جدیدی را در سیستم های تنظیم فوکوس VCM نیز اعمال نماید. همین طور هنوز مشخص نیست که این شرکت سازنده لنز به طور کامل جای تامین کننده های مهم اپل در زمینه دوربین نظیر Mitsumi و ALPS را  خواهد گرفت.

به هر حال گزارش جدیدی که از طرف مینگ چی کو ارائه گردیده است ادعا می کند که اپل از شرکت Largan برای ساخت لنزهای جدید پریسکوپ نیز کمک خواهد گرفت. این تحلیل گر عقیده دارد که اپل در سال ۲۰۲۲ قادر خواهد بود ساخت لنزهای پریسکوپ را تمام کرده و آنها را به بازار معرفی نماید.

علاوه بر موتور های تنظیم کننده فوکوس  به نام VCM  که برای کنترل حرکت فیزیکی لنز در هنگام فوکوس کردن مورد استفاده قرار می گیرد، لنزهای پریسکوپ با استفاده از آینه های مختلف به ارتقا و بهبودی فاصله کانونی دوربین می افزایند. لازم به ذکر است  منبع خبری دیجی تایمز سابقه بسیار دقیق و درخشانی در زمینه ارائه دادن اطلاعات از چرخه تامین کننده های اپل تاکنون داشته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *