اپل با شرکت استارت آپ سازنده ماشین های برقی کانو Canoo در اوایل ۲۰۲۰ وارد مذاکره شد

اپل با شرکت استارت آپ سازنده ماشین های برقی کانو Canoo در اوایل ۲۰۲۰ وارد مذاکره شد

بر اساس گزارش جدیدی که از منبع خبری معتبر The Verge حاصل شده است اپل در اوایل ۲۰۲۰ با  کانو Canoo که یک شرکت ساخت وسایل نقلیه برقی می باشد مذاکره نموده است. براین اساس این دو شرکت گزینه های مختلفی را مورد بحث قرار دادند که از آن جمله می‌توان به سرمایه گذاری برای توسعه ساخت وسایل نقلیه الکتریک نام برد.

کانو تا بحال ساخت وسیله نقلیه قابل برقی در مقیاس های قابل توجهی انجام داده است و از این لحاظ توانسته است علاقه اپل را به سوی خود جلب کند. ماشین های برقی این شرکت طوری طراحی شده اند با محدوده وسیعی از اپلیکیشن رایج سازگار می باشند که می تواند برای مصارف شخصی و شغل های مختلف بویزه مشاغل حمل نقل کالا مورد استفاده قرار گیرد.

کانو قصدداشت که با ایجاد قرارداد و سرمایه گذاری با اپل بتواند کار خود را توسعه دهد اما در نهایت این مذاکرات نیمه کاره باقی ماند. شرکت کانو تاکنون توانسته به جمع آوری ۳۰۰ میلیون دلار برای تولید مینی ون این شرکت به نام Canoo minivan نایل آید.  این شرکت  قصد دارد که ماشین‌های نقلیه ون ویژه مورد استفاده در مصارف حمل و نقل و پیک را نیز ایجاد نماید.

اما این شرکت تاکنون هیچ گونه اظهار نظری را در مورد ارتباط خود با اپل و همینطور همکاری و شراکت با اپل ارائه نداده است. این در حالی است که بر اساس شایعات اخیر اپل و شرکت هیوندای برای تولید وسیله خودران اپل تحت نام اپل کار به توافق های اولیه رسیده اند که قرار است تا مارس امسال نهایی شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ اپل تولید ماشین خودران ساخت خود را شروع نموده است اما برخی گزارشات اخیر پیشنهاد می کند که این پروژه هنوز در مراحل اولیه به سر می‌برد و تقریبا ۵ سال طول خواهد کشید تا اینکه اپل آماده رونمایی از اولین اتومبیل الکتریکی خود شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *