اپل با تحقیق بر روی جوراب های واکنش گرا قصد دارد که تکنولوژی AR را به سطح جدیدی ارتقا دهد

اپل با تحقیق بر روی جوراب های واکنش گرا قصد دارد که تکنولوژی AR را به سطح جدیدی ارتقا دهد

تکنولوژی AR اپل ممکن است که فقط از طریق اپل گلس مورد استفاده قرار نگیرد بلکه ممکن است این تکنولوژی همچنین به کاربران از طریق جوراب های مخصوصی که واکنش گرا هستند بتوانند تجربه جدیدی از این تکنولوژی ارائه کند. اپل قبلا نیز جوراب های ساخت خود را فروخته است، اما بیشتر به عنوان محافظ آیپاد تا اینکه بخواهد واقعاً یک  پوشاک پا باشد.

این شرکت به دنبال تکنولوژی است که بتواند جوراب ها و یا کفش هایی  بسازد که به گونه‌ای با تجربه AR اپل ترکیب شود.پتنت جدیدی که اپل به ثبت رسانده است تحت نام وسایلی با قابلیت هاپیک نام گرفته است. در این پتنت از ایده ساخت جوراب های صحبت می‌شود که با کاربر ارتباط برقرار کرده و به صورت های مختلفی می تواند در تکنولوژی AR به کار رود. این ایده شامل کلیه وسایلی می باشد که پا در آنها قرار می‌گیرد، مانند جوراب و کفش با حفره هایی که برای دریافت اطلاعات کاربر مورد استفاده قرار می گیرد.

این وسایل هاپیک به شکل پا طراحی خواهد شد و بخش خارجی آن دارای سطوح بخش‌بندی شده است که کاربر در روی آن می ایستد. اما  تکنولوژی این گونه وسیله ها فقط در ارتباط با ایستادن نمی باشد.  ترسیم هایی که در پتنت مشخص شده است یکسری از وسیله های مختلفی را نشان می دهد که برخی از آنها برای فشار دادن دکمه ای طراحی شده اند و برخی دیگر به شکل محفظه هایی هستند که شبیه رژ لب می باشد.

در این مورد اپل می‌گوید که این گونه وسیله ها باید بسیار با دقت ساخته شوند، زیرا که اگر اطلاعات حاصل از حسگر های این وسیله ها به حد دلخواه نرسد این تکنولوژی نمی‌تواند به طور کامل عمل کند و همینطور وسیله‌های هاپیک ممکن است اگر به دقت طراحی و با ظرافت طراحی نشوند، بسیار حجیم از کار درخواهند درآمد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *