اپل، با ارائه سرویس اپل اکسپرس از تشکیل صف در جلوی فروشگاه های اپل استور جلوگیری خواهد کرد

اپل، با ارائه سرویس اپل اکسپرس از تشکیل صف در جلوی فروشگاه های اپل استور جلوگیری خواهد کرد

از دیروز فروش مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در فروشگاه های اپل استور در سراسر جهان شروع شد. به همین دلیل اپل برای جلوگیری از تشکیل صف های طولانی در جلوی فروشگاه خود و حفظ موازین بهداشتی جدیدی را در نظر گرفته است. به عنوان بخشی از این تلاش ها می توان به تجربه جدید اپل اکسپرس اشاره کرد که  به مشتریان اجازه می دهد تا سفارشات آیفون خود را بدون دخالت تماس نزدیک دست فروشندگان در مغازه تحویل گیرند.

حداقل ۲۰ فروشگاه در سراسر آمریکا و اروپا مجهز به سرویس اکسپرس می باشند. برای ارائه این سرویس پیشخوان های مخصوصی در نظر گرفته شده است که به وسیله شیشه از هم جدا شد اند. اپل قصد دارد تا پایان این ماه ۳۰ مغازه دیگر را نیز به این سرویس اکسپرس اضافه کند. اپل به اپل اینسایدر اعلام نمود قصد اصلی از ارائه این سرویس جلوگیری از تشکیل صف‌های طولانی در مقابل فروشگاه های اپل استور می باشد. در این مورد مغازه ها با ارائه  برگه های نوبت مشتریان را مطابق با نوبت دهی به پیشخوان های مخصوص در نظر گرفته شده برای تحویل سفارش آیفون ها راهنمایی خواهند نمود.

برخی از فروشگاه ها در آمریکا اجازه خرید داخل مغازه را به مشتریان نمی دهند به عنوان مثال فروشگاه واقع در یونیون اسکوئر در سانفرانسیسکو از خریداران می‌خواهد که با گرفتن نوبت از قبل به خرید مدل های آیفون ۱۲ یا ۱۲ پرو اقدام نمایند.  بخش دیگری ازعملیات اپل اکسپرس مربوط به سفارش آنلاین می باشد و به این ترتیب که مشتریان بعد از سفارش آنلاین می‌توانند در صورتی که در نزدیکی محل زندگی خود دارای فروشگاه اپل استور مجهز به سرویس اکسپرس باشد سفارش مورد نظر خود را در باجه های ویژه بدون دخالت دست فروشندگان تحویل گیرند.

در فروشگاه هایی که دارای این سرویس نیستند و مجبور به فروش محصولات آیفون در داخل مغازه می باشند اپل همچنان فروشندگان را به پیروی از پروتکل های بهداشتی دعوت نموده به طوری که فروشندگان باید ماسک بزنند و قبل از ورود به مغازه درجه حرارت بدن آنها مورد بررسی قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *