اپل بالاخره تصمیم گرفت تا ساخت نمایشگرهای مقرون به صرفه تری را شروع کند

اپل بالاخره تصمیم گرفت تا ساخت نمایشگرهای مقرون به صرفه تری را شروع کند

اپل از زمانی که تولید نمایشگر های تاندربولت ۲۷ اینچی در سال ۲۰۱۶ را متوقف نمود تاکنون نمایشگر مقرون به صرفه ای را به بازار معرفی نکرده است. اما به نظر می‌رسد که با توجه به شواهد موجود در آینده نزدیک شاهد یک مدل نمایشگر ارزان قیمت تر از این شرکت خواهیم بود. در حال حاضر اپل تنها نمایشگر حرفه‌ای Pro Display XDR را با قیمت ۵ هزار دلار به فروش می‌رساند. اما شایعات پیش‌بینی می‌کنند که یک نمایشگر دیگر که از لحاظ قیمت بسیار پایین تر است در حال ساخت می باشد.

بر اساس پیش‌بینی‌ های مارک گورمن که اغلب دیدگاه های بسیار دقیق و قابل اعتمادی را در مورد طرح های اپل ارائه می‌کند، این شرکت در حال ساخت نمایشگر های جدیدی است که می خواهد آنها را جایگزین نمایشگرهای قبلی تاندربولت کند که برای مشتریانی که به دنبال گزینه های ارزان قیمت تری هستند طراحی شده است. این نمایشگر به طور قطع در حد نمایشگر Pro Display XDR ‌گران قیمت نخواهد بود. بنابراین باید انتظار داشته باشیم که از لحاظ روشنایی و همینطور نسبت کانتراست نیز چندان انتظار بالایی را از آن نداشته باشیم.

همین طور امکان دارد که اپ اپل بخواهد در چند سایز مختلف ۲۴ و ۲۷ اینچ این نمایشگرها را ارائه کند. بر اساس گزارش ها ال جی در حال ساختن این نمایشگر می باشد که پیش بینی می شود در اندازه ‌های ۲۴، ۲۷ و ۳۲ اینچی باشد. در این مورد مدل‌های ۲۴ و ۲۷ اینچی دارای قیمت های پایین تر اما مدل ۳۲ اینچی می تواند قیمتی مشابه با نمایشگر گران قیمت  Pro Display XDR را داشته باشد.

با توجه به‌ این که اپل قبل از این، مک  های ۲۴ و ۲۷ اینچی را نیز ساخته است بنابراین کاملا منطقی به نظر می رسد که بخواهد در همان اندازه ها نمایشگر های جداگانه ای را نیز به بازار ارائه کند. مدل ۲۷ اینچی و ۳۲ اینچی ‌بینی می‌شود که دارای نمایشگر های مینی ال ای دی با نرخ تازه متغیر ۱۲۰ هرتزی  باشند و همینطور یک مدل گرانقیمت تر که دارای نمایشگرهای پیشرفته پروموشن و تکنولوژی مینی ال ای دی باشد نیز به این فهرست اضافه خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.