ایر پاد های آینده ممکن است به طور خودکار صدا را تنظیم کند تا کاربر از صدای اطراف با خبر شود

ایر پاد های آینده ممکن است به طور خودکار صدا را تنظیم کند تا کاربر از صدای اطراف با خبر شود

ایرپاد ها در آینده ممکن است از قابلیت کم کردن صدا به طور خودکار بهره گیرند تا کاربر از صدای اطراف با خبر شده  و از خطرات احتمالی جلوگیری شود. به عنوان مثال در هنگام دوچرخه سواری در یک محل شلوغ صدای بلند ایرپاد باعث می شود که کاربر نسبت به صداهای محیط اطراف کالا بی خبر باشد و ضریب سلامتی کاربر پایین آید.

ولی اپل با بکارگیری از این ویژگی قصد دارد به کاربران کمک کند تا کاملا از محیط اطراف بی خبر نبوده  و دچار حادثه نشوند. هدفون هایی نظیر ایرپاد و ایرپاد پرو شرایط شنیداری کاملا دلچسبی را ارائه می کنند بخصوص در شرایطی که کاربر در حال حرکت و فعالیت های روزانه است.

اما از جهت دیگر اگر وسیله های شنیداری شخصی بطرز نادرستی استفاده شوند می توانند ضریب سلامتی کاربر را پایین آورده و او را در برابر خطرات احتمالی اطراف قرار دهند. زیرا در این حالت از شنیده شدن صداهای اطراف جلوگیری کرده و کاریر را در شرایط حادثه های احتمالی قرار می دهند.

در حال حاضر در ایرپاد پرو ویژگی “ترانسپرنسی مود”  وجود دارد که می تواند صدا را بصور هوشمند کاهش دهد اما هنوز نیاز به این دارد که توسط کاربر فعال شود. در سند ابداعی که توسط اپل در روز سه شنبه به ثبت رسید، اپل از تکنولوژی جدیدی صحبت می کند که می تواند به صورت کاملا خودکار وضعیت صدای ایرپاد را با توجه به  طرز قرار گرفتن آن در داخل گوش تنظیم نماید.

بدین صورت که بسته به این که گوشی های ایرپاد بصور کامل یا نیمه در داخل گوش قرار گرفته باشد شدت صدا به صورت خودکار توسط ایر پاد تنظیم می شود. اپل در حال حاضر از تکنولوژی تشخیص خودکار برای ایر پاد ها استفاده می کند که می تواند در هنگام قرار دادن وسیله در گوش یا برداشتن آن بطور خودکار فعال و غیر فعال شود.

2 نظر در مورد “ایر پاد های آینده ممکن است به طور خودکار صدا را تنظیم کند تا کاربر از صدای اطراف با خبر شود

  1. اشتراک ها: نسل سوم ایرپاد ها انتظار می رود تا نیمه اول سال ۲۰۲۱ رونمایی شوند | Texnoli

  2. اشتراک ها: چگونه مشکل صدای وزوز را در ایر پاد و ایر پاد پرو رفع نماییم | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.