اپل ایرپاد ۳ را به دلیل شرایط پندمی به جای ویتنام در چین می سازد

اپل ایرپاد ۳ را به دلیل شرایط پندمی به جای ویتنام در چین می سازد

اپل همواره در چند سال اخیر به دنبال وسعت بخشیدن جغرافیایی به چرخه تامین کننده های خود در کشورهای مختلفی بوده است و از این لحاظ است که برخی از چرخه تولیدات مربوط به ایرپاد را به ویتنام تغییر کرده است که به عنوان یکی از مراحل مهم برای این کمپانی محسوب می شود.

بر این اساس اپل از سال قبل شروع به تولید آزمایشی ایرپاد های نسل اول در ویتنام نموده است. در ماه دسامبر گزارش شد که تامین کننده های لاین ایرپاد اپل در پی سرمایه‌گذاری بیشتری برای وسعت بخشیدن به روند تولیدات می‌باشند. این طرح ها همچنین برای ایرپاد نسل جدید که شامل ایرپاد ۳ می‌باشد نیز به کار رفته است. اما ظاهراً به دلیل شرایط پندمی دچار تغییراتی شده است.

بر اساس آخرین گزارش از منبع نیکی آسیا اپل مجبور شده است که تولید انبوه ایرپاد نسل سوم را به جای ویتنام در چین انجام دهد که آن تا حد زیادی مربوط به تاخیر ها و شرایط نامساعد پندمی بوده است. اپل همچنین قصد دارد که تولید برخی از مدل های آیپد و مک بوک خود را در ویتنام انجام دهد، اما برخی محدودیت های عبور و مرور در سیستم کنترل مرزی بین چین و ویتنام وجود دارد که باعث شده تا اپل این طرح را موقتا متوقف کند. این امر تا حد زیادی سبب تأخیراتی در تولید برخی قطعات شده است.

یکی از این مشکلات گفته می‌شود که مربوط به تولید قطعات و فراورده های جدید اولیه ای است که شرکت ها و تامین کنندگان با یکدیگر برای توسعه آن  با هم مشارکت می کنند. ولی به دلایل شرایط نامساعد به خصوص در ویتنام به دلیل فقدان مهندسینی که قادر به کار بر روی ارتباط نسل ۳ و سایر وسایل مرتبط می باشند این روند بسیار مشکل شده است. علاوه بر این در پی جنگ اقتصادی میان چین و آمریکا که دو سال است در جریان می‌باشد، اپل گوگل و آمازون شروع به انتقال برخی از تولیدات خود به ویتنام نموده اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.