اپل اپلیکیشن iDOS 2 را از اپ استور ios حذف نمود

اپل اپلیکیشن iDOS 2 را از اپ استور ios حذف نمود

اپل در روز دوشنبه اپلیکیشن شبیه ساز سیستم عامل DOS را به نام iDOS 2 از  اپل استور ios حذف نمود. چرا که بر اساس ادعای اپل این اپلیکیشن باعث اجرای کدهایی می شود که تغییراتی را در قابلیت ها و عملکرد این اپ در آیفون ایجاد می‌کند.

توسعه دهنده این اپ Chaoji Li به کاربران در ارتباط با احتمال حذف این اپلیکیشن iDOS 2 اطلاع داده بود و بیان داشت اپل این اپلیکیشن را به دلیل آنکه مطابق قوانین و مقررات اپل استور عمل نکرده است از دسترسی به اپ استور منع نموده است.

بر اساس قوانین اپ استور اپ ها باید در حوزه مرکزی خود عمل نمایند و هیچ گونه تغییری را لحاظ اجرای کدهای اضافی که سبب تغییر عملکرد و فعالیت دستگاه و اپ ها شود را به همراه نداشته باشند. این توسعه دهنده روز دوشنبه خبر حذف این اپلیکیشن را با استفاده از توییتی گزارش داد. این اپلیکیشن شبیه ساز بسیار معروف به نام iDOS 2 در حقیقت با شبیه سازی سیستم عامل DOS در محیط ios امکان دسترسی را به گیم های کلاسیک فراهم می نمود و همینطور کاربران با استفاده از این شبیه‌ساز قادر بودند که حتی ویندوز ۳.۱ را نیز اجرا کند.

در ماه سپتامبر این اپلیکیشن به‌روزرسانی جدیدی را منتشر نمود که بر اساس آن کاربران قادر بودند از طریق اشتراک گذاشتن فایل ها در آیتیونز به کاربران دیگر اجازه دهند تا فایلها خود وارد نموده و به اجرای اپ ها و برنامه های سفارشی شده بپردازند و دقیقا همین قابلیت و توانایی جدید بود که به مذاق اپل خوش نیامد.

اپل در نامه‌ای به توسعه دهنده این اپلیکیشن نوشت که کد های اجرایی در این اپلیکیشن باعث تغییر قابلیت ها و فعالیت های اپلیکیشن شده و و اجازه غیر قانونی اپلیکیشن ها را بدون گرفتن لایسنس به وجود می‌آورد. توسعه دهنده این اپ در بلاگ خود اینطور نوشت که ترجیح می دهد که این ویژگی جدید را از اپلیکیشن حذف نکند چرا که این نوعی بی احترامی به مشتریان می‌داند که این اپ را برای این قابلیت خریداری نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.