اپل اپلیکیشن هایی را که در ازای فعال نمودن تراکینگ به کاربران جایزه پیشنهاد می کنند را تحریم می کند

اپل اپلیکیشن هایی را که در ازای فعال نمودن تراکینگ به کاربران جایزه پیشنهاد می کنند را تحریم می کند

توسعه دهندگان اپلیکیشن نمی‌توانند در ازای دادن رشوه و یا جوایز مختلف به کاربران برای فعال کردن قابلیت تراکینگ در یک اپلیکیشن عمل نمایند. زیرا که این عمل با موارد ذکر شده در قوانین و شرایط اپل برای روند شفافیت تراکینگ و ردیابی اپلیکیشن ها و حفظ حریم شخصی تطابق ندارد.

به عنوان آنچه که در مقدمه  قانون شفافیت تراکینگ اپلیکیشن ها وجود دارد  به کاربران این اجازه را می دهد تا بتوانند اپلیکیشن‌های به‌خصوصی را از ردیابی فعالیت ها و خصوصیات شخصی آنها جلوگیری کنند. در این مورد اپل موازین و قوانین مختلفی را برای توسعه دهندگان ارائه  کرده است که آنها نیز باید آن را پیروی کنند.

به عنوان بخشی از این موارد راهنما اپل یادآوری می‌کند که اپلیکیشن‌ها نمی‌توانند کاربران را به هردلیلی متقاعد به فعال نمودن قابلیت تراکینگ نمایند.  این کار خلاف قوانین اپل است. بر اساس آنچه که در سایت توسعه دهندگان اپل آمده است و موازینی که در ارتباط با نحوه برخورد با کاربران وجود دارد اپل بخشی را اضافه کرده است که به توسعه دهندگان هشدار می دهد که آنها نمی توانند به هر طریقی در تصمیم کاربران برای فعال یا غیرفعال نمودن قابلیت تراکینگ نقشی را داشته باشند.

مطابق با آنچه که اپل می‌گوید این یک نگرش سودجویانه به کاربر است. اپل در این مورد می‌گوید که هیچگونه مزایا و یا جایزه را به کاربران برای گرفتن هرگونه درخواست ارائه ندهید. همین طور توسعه دهندگان نمی توانند با غیرفعال کردن بخشی از اپلیکیشن خود کاربران را مجبور کنند که بعد از فعال نمودن قابلیت تراکینگ بخش دیگر فعالیت آن اپلیکیشن را فعال کنند.

اگر اپلیکیشنی قصد داشته باشد که از طریق یکی از موارد فوق بخواهد بر تصمیم کاربران تاثیر داشته باشد و آنها را مجبور کند که قابلیت تراکینگ را فعال کنند، اپل بر اساس قوانین خود اپلیکیشن را تحریم خواهد کرد.  همین طور تمام اپلیکیشن هایی که به اپل استور فرستاده می‌شوند باید دارای شفافیت لازم و اطلاعات لازم برای ویژگی تراکینگ داشته باشند و در قسمت مشخصات خود کاملاً ذکر کند که چه بخشی از اطلاعات کاربر را در صورت فعال نمودن این قابلیت مورد استفاده قرار خواهند داد.

در این مورد اپل تا ۲۶ آوریل فرصت داده از تا توسعه دهندگان نسبت به هر یک از این موارد اقدام لازم را انجام دهند وگرنه اپلیکیشن آنها از طرفی اپ استور مردود خواهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *