اپل اولین کمپانی عمومی آمریکا که از مرز ۲.۵ تریلیون دلار گذشت

اپل اولین کمپانی عمومی آمریکا که از مرز ۲.۵ تریلیون دلار گذشت

بعد از یک رالی دو روزه اپل بالاخره توانست رکورد جدیدی را از لحاظ ارزش قیمت سهام خود کسب کند و از مرز دو و نیم تریلیون دلار در روز سه‌شنبه گذشت.

ارزش سهام این شرکت در روز چهارشنبه مقدار ۲ درصد افزایش داشت که باعث شد ارزش نهایی این شرکت به مقدار دو و نیم تریلیون دلار برای اولین بار برسد. این شرکت در حال حاضر اولین شرکت آمریکایی می باشد که توانسته است از مرز ۲.۵ تریلیون دلار بگذرد. در ماه جولای این کمپانی از لحاظ قیمت سهام یک رکورد را ثبت نمود ولی فقط برای چند هفته دوام داشت و در آن موقع ارزش سهام این شرکت ۱۴ درصد نسبت بهآغاز سال ۲۰۲۱ افزایش نشان داد.

اپل برای اولین بار در آگوست ۲۰۲۰ از مرز دو تریلیون دلار گذشت، اما به دلیل بحران مالی در آن مواقع اندکی از آن مقدار پایین آمد اما دوباره در سپتامبر ۲۰۲۰ مکان اولیه به خود بازگشت. اما وقتی که در این شرکت کنفرانس توسعه دهندگان در جون ۲۰۲۰ اعلام نمود که می‌خواهد به سمت اپل سیلیکون و استفاده هرچه بیشتر از چیپ های ساخت اپل برود توانست از مرز دو تریلیون دلار بگذرد.

علاوه بر این رونمایی و معرفی مدل های آیفون ۱۲ باعث تقویت بیشتر سهام این شرکت شد. موفقیت بسیار خوب این مدل ها باعث شد که در فروش آیفون ۱۲ در حد سوپر سایکل ظاهر شده و  پرفروش ترین گوشی همراه ۵ جی به فاصله کوتاهی پس از رونمایی نام گرفت و باعث شد این شرکت از مرز دو تریلیون گذر کند.

هم چنین اپل سرویس های خدماتی جدید تحت عنوان اپل وان را معرفی نمود که در آن  سرویس خدماتی اپل فیتنس پلاس اضافه شده است.  علی رغم وجود پندمی این شرکت سخت افزارهای جدیدی را مانند ایرتگ معرفی نمود و در کنار آن مدل جدید آیپد پرو، اپل تی وی ۴k، آی مک ۲۴ اینچی را نیز به بازار معرفی کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.