اپل اولین نسخه عمومی بتای سیستم عامل macOS Monterey ۱۲.۳ با قابلیت کنترل یونیورسال را منتشر نمود

اپل اولین نسخه عمومی بتای سیستم عامل macOS Monterey ۱۲.۳ با قابلیت کنترل یونیورسال را منتشر نمود

اپل امروز اولین نسخه بتا از سیستم‌ عامل macOS Monterey 12.3 را برای عده ای از کاربران تخصصی که به نام بتا تسترها معروف می باشند منتشر نمود. این نرم‌افزار جدید یک روز پس از آنکه نسخه توسعه دهندگان آن به بازار آمد منتشر می‌شود.

افرادی که عضو برنامه بتا تستر ها هستند می‌توانند سیستم‌ عامل macOS Monterey 12.3 را دانلود و از طریق بخش به روز رسانی نرم افزاری که در اپلیکیشن System Preferences وجود دارد آن را نصب کنند. اما قبل از آن باید پروفایل مناسب برای این بروزرسانی را از وب سایت نرم‌افزارهای بتای اپل نصب کرده باشند. کنترل یونیورسال یک قابلیت بسیار مهم و عمده در سیستم عامل macOS Monterey 12.3 می باشد که کاربران را قادر می‌سازد تنها با استفاده از یک موس، ترک پد و یا کیبورد بتوانند چندین وسیله مک و یا آیپد را کنترل کنند. برای مثال اگر شما دارای مک ‌بوک‌ پرو  و  آیپد پرو هستید ، هر دو این وسیله ها می توانند توسط ترک پد مک بوک پرو و یا کیبورد آن کنترل شده و همینطور این عمل با استفاده از کیبورد متصل شده به آیپد نیز برای کنترل دو وسیله امکان پذیر می باشد.

آپدیت macOS Monterey ۱۲.۳ برای استفاده از قابلیت جدید کنترل یونیورسال بر روی آیپد ضروری می باشد و زمانی که این آپدیت بر روی وسیله شما نصب شود کاربر به صورت خودکار می‌تواند از آن استفاده کند. سیستم عامل macOS Monterey 12.3 همچنین شامل ۱۴ شخصیت جدید  اموجی می باشد. علاوه بر این از طریق این آپدیت به روز رسانی وسیله های ایرپاد از طریق یک مک نیز امکان پذیر می شود. هنوز روش رسمی دقیقی برای برای آپدیت نرم افزار ایرپادها وجود ندارد، اما ایرپاد در زمانی که به کامپیوتر مک متصل می باشد آپدیت نرم افزاری آن می تواند به صورت خودکار انجام شود.  علاوه بر این اپل در سیستم عامل macOS Monterey 12.3 نرم‌افزار Python 2 را حذف نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.