اپل اولین نسخه بتای macOS Monterey ۱۲.۲ را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل اولین نسخه بتای macOS Monterey ۱۲.۲ را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل امروز اولین نسخه بتای سیستم عامل macOS Monterey ۱۲.۲ را برای توسعه دهندگان به منظور مقاصد تست منتشر ساخت. این نسخه جدید نرم افزاری تنها پس از مدت کوتاهی از نسخه اولیه macOS Monterey ۱۲.۱ می‌آید.

توسعه دهندگانی که از قبل در سایت توسعه دهندگان ثبت نام نموده اند می توانند از طریق سایت توسعه دهندگان این نسخه جدید را دانلود و نصب کنند و در نهایت پس از طی روند به روزرسانی نرم افزاری این نسخه جدید را مورد تست قرار دهند. هنوز مشخص نیست که در این نسخه جدید چه تغییراتی انجام شده است و یا چه ویژگی های جدیدی را ارائه خواهد نمود.  اما از جمله تغییراتی که اپل از قبل انجام داده می‌توان به اضافه شدن بخش یونیورسال کنترل اشاره کرد که به گونه ای طراحی شده است که کاربر بتواند با استفاده از یک موس یا ترک پد با چندین وسیله مک و یا آیپد کار کند.

اپل گفته است تا بهار امسال این ویژگی برای عموم در دسترس قرار خواهد گرفت و کاربران عادی می توانند از ویژگی های جدید آن استفاده کنند. علاوه بر این همزمان با این نسخه بتای جدید نرم افزاری با خبر شدیم که نسخه جدید سیستم‌ عامل macOS Monterey 12.2 نیز توسط اپل منتشر شده است. این خبر برای کسانی مفید خواهد بود که هنوز از سیستم عامل از macOS Monterey بر روی مک های خود استفاده می کنند.

البته مثل همیشه اپل توصیه ای که در ارتباط با این بروزرسانی های بتا دارد این است که کاربرعادی نباید این نسخه های بتا را بر روی سیستم های خود به هر طریقی نصب کند، زیرا که این نسخه‌های معمولاً دارای باگ های نرم افزاری می باشد که می تواند به صورت امنیتی کل سیستم کاربر را مورد تحت تاثیر قرار دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.