اپل اولین نسخه بتای عمومی سیستم عامل macOS Monterey ۱۲.۱ را به قابلیت SharePlay منتشر نمود

اپل اولین نسخه بتای عمومی سیستم عامل macOS Monterey ۱۲.۱ را به قابلیت SharePlay منتشر نمود

اپل امروز اولین نسخه بتای macOS Monterey ۱۲.۱ را برای تست کننده های عمومی بتا تنها یک روز پس از ارائه نسخه برای توسعه دهندگان منتشر ساخت. این نسخه عمومی بتا از طریق به روز رسانی نرم افزاری در بخش System Preferences قابل دانلود می باشد. البته کاربران می بایست در ابتدا مناسب برای این پروفایل بتا از سایت نرم‌افزاری بتای اپل نصب کنند و سپس قادر خواهند بود این به‌روزرسانی را نیز دانلود نمایند.

سیستم عامل macOS Monterey ۱۲.۱ بیش از از هر چیز قابلیت های جدیدی به نام SharePlay معرفی می‌کند که قابلیتی است که باعث می شود کاربران بتوانند از طریق ویژگی فیس تایم آنچه که مشاهده می کنند و یا به موسیقی که گوش می دهند را با دوستان و نزدیکان خود در درون چت به اشتراک بگذارند. البته باید گفت که این قابلیت SharePlay از قبل در سیستم‌های عامل iOS 15.1، iPadOS 15.1 و tvOS 15.1 اضافه شده بود و از طریق این به روز رسانی نرم افزاری ‌macOS Monterey‌ ۱۲.۱ متن ها قادر خواهند بود که از سرویس های خدماتی اپل تی وی و وسایل ios با این خصوصیات جدید نیز ارتباط برقرار کنند.

تفاوت نسخه عمومی بتا با نسخه توسعه‌دهندگان در این است که نسخه عمومی بتا در اختیار کاربران عمومی قرار می گیرد و افراد غیرمتخصص نیز در صورت دلخواه با قبول خطرهای نصب این برنامه ها و فقط برای مقاصد تست نیز می توانند با پر کردن پروفایل های مناسب در سایت به بتای نرم افزاری اپل این به روزرسانی های جدید را بر روی سیستم های خود نصب کنند.

البته باید گفت که نسخه های بتا همیشه شامل باگ های نرم‌افزاری و مشکلات امنیتی ممکن است باشد که می‌تواند باعث اختلالاتی در سیستم های کاربران شود. بنابراین کاربران باید با مسئولیت خود این به روز رسانی ها را بر روی سیستم های خود انجام دهند و از طرف دیگر باید آنها را بر روی سیستم های غیر ضروری و ثانویه خود که محتوای غیر ضروری در آن دارند نصب نمایند تا در صورت وجود هرگونه مشکلی محتوا و فایل های خود را از دست ندهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.