اپل اولین ایالت های آمریکا برای استفاده از اپل واچ یا آیفون بعنوان کارت هویت را اعلام شدند

اپل اولین ایالت های آمریکا برای استفاده از اپل واچ یا آیفون بعنوان کارت هویت را اعلام شدند

اپل امروز اولین ایالت آمریکا را که ساکنین آن قادر خواهند بود اطلاعات گواهینامه رانندگی و یا آیدی های شخصی خود را به اپلیکیشن والت آیفون و یا اپل واچ اضافه کنند را اعلام نمود. بر اساس آنچه که اپل اعلام کرده است ایالات آریزونا و جورجیا اولین ایالات هستند که این ویژگی را حمایت می کنند و پس از آن ایالات کنتیکت، کنتاکی، مریلند، یوتا و اوکلاهما امکان استفاده از این ویژگی را دریافت خواهند کرد.

گفته می شود که مکان هایی مانند بخش های بازرسی امنیتی وزارت راه و ترابری و  در بخش کنترل پاسپورت در فرودگاه ها اولین مکان هایی هستند که کاربران می‌توانند از موبایل های خود به عنوان آیدی های ایالتی و یا گواهینامه رانندگی خود که در اپلیکیشن اپل اضافه شده است استفاده کنند. البته توضیحات بیشتر توسط وزارت راه در ارتباط با اینکه چه مکان هایی در حال حاضر قادرند که این ویژگی را حمایت کنند ارائه خواهد شد.

اپل قبل از این نیز اشاره کرده بود که به زودی ایالات بیشتری به عنوان بخشی از یک پروژه سراسری  قابلیت حمایت از این ویژگی را کسب خواهند نمود. قابلیت اضافه نمودن آیدی و یا اطلاعات گواهینامه رانندگی در اپلیکیشن والت یکی از ویژگی‌های مهم ios 15 می‌باشد که در اوایل امسال منتشر شد. وقتی که هر ایالتی آمادگی قبول این ویژگی را کسب کند کاربران قادر خواهند بود که با ضربه زدن بر روی علامت مثبت بر قسمت بالای اپلیکیشن والت ایدی خود را به اپلیکیشن والت استفاده اضافه نموده و در مواقعی که لازم است عنوان مثال در مراکز کنترل پاسپورت به ماموران بازرسی نشان دهند.

اپل قبل از این گفته است که این ویژگی با رعایت حفظ حریم شخصی و با قابلیت حفاظتی بسیار بالا طراحی شده است. بر اساس اعلام فعلی اپل به مرور زمان ایالت ها و شهر های بیشتری امکان استفاده از این قابلیت را پیدا خواهند کرد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.