اپل انتظار دارد که تامین قطعات آیپد و آیفون در کوارتر سپتامبر دچار محدودیت هایی شود

اپل انتظار دارد که تامین قطعات آیپد و آیفون در کوارتر سپتامبر دچار محدودیت هایی شود

در جلسه امروز گزارش درآمد اپل کوارتر ۲۰۲۱ اپل، لوکا ماستری مدیرعامل بخش محصولات ایر شرکت اظهار نمود که اپل انتظار دارد در کوارتر پیش رو دچار برخی تأخیرات در تامین قطعات برای آیفون و آیپد شود.‌ او ادامه می‌دهد که تأخیراتی که ما در کوارتر جون شاهد آن بودیم حتی در ماه سپتامبر ممکن است بیشتر نیز شود که در این مورد بیشتر این تاخیرها فروش آیفون و آیپد را به خصوص تحت تاثیر قرار  خواهد داد.

هنوز مشخص نیست که این پیش بینی ها در مورد محدودیت‌های تامین قطعات محصولات اپل مدل های آیفون ۱۳ را که در ماه سپتامبر قرار است رونمایی می‌شود را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد یا نه. از مدیرعامل اپل تیم کوک پرسیده شد که آیا این محدودیت‌ها در کوارتر ایام تعطیلات و کریسمس نیز ادامه خواهد یافت،  اما او در این مورد اظهار نظر نمود که نمی‌خواهد در این مورد پیش بینی مشخصی را ارائه دهد.

او گفت ما در حال حاضر فقط محدودیت‌های مربوط به کوارتر اخیرا را در نظر خواهیم داشت. در این مورد او آشکار نمود که محدودیت‌هایی که از لحاظ تامین قطعات ساخت متوجه اپل می باشد به طور یکسان سایر شرکت‌های مهم تکنولوژی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. تیم کوک همچنین اظهار نمود که اگرچه اپل انتظار برخی تأخیر ها و محدودیت‌ها را در تامین قطعات دارد اما از طرف دیگر هزینه قطعات به طور کلی کاهش یافته است.

اما اپل در حال حاضر بیشتر از آن چه می خواهد برای قطعات هزینه می‌پردازد. گزارش‌های متعددی از ماه فوریه امسال منتشر شد که همگی نشان می‌دادند و به دلیل تقاضای بالای برای خرید محصولات الکترونیک نظیر آیفون، آیپد و کامپیوتر ها و تبلت ها کمبود شدید قطعات حیاتی مانند پردازشگرها، پنل‌های ال سی دی و قطعات مربوط به دوربین گوشی های همراه در حال افزایش می‌باشد و بنابر پیش‌بینی‌ها این اثرات این کمبود تا سال آتی نیز باقی خواهد ماند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.