اپل انتشار نهایی قابلیت حریم شخصی کودکان را برای اعمال تغییرات بیشتر به تاخیر انداخت

 اپل انتشار نهایی قابلیت حریم شخصی کودکان را برای اعمال تغییرات بیشتر به تاخیر انداخت

بر اساس آنچه که این شرکت امروز اعلام نمود اپل اجرای و به کار اندازی قابلیت جدید حفظ حریم شخصی کودکان را که در ماه قبل با اعتراضات شدید مواجه شد به تاخیر خواهد.  این قابلیت می تواند که عکس های آیکلاد کاربران را برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از کودکان مورد اسکن قرار دهد و در صورت وجود هرگونه مورد مشکوک آن را به والدین آنها گزارش کند.

بعد از آنکه این شرکت قصد خود را برای راه اندازی این قابلیت اعلام نمود با اعتراضات شدید به متخصصان و کاربران معمولی پژوهشگران مسائل امنیتی مواجه شد.  بر اساس اعتراف این شرکت تمام این اعتراضات باعث شد که برای اعمال تغییرات بیشتر اپل این قابلیت را فعلاً تا اطلاع ثانوی به تاخیر بیاندازد. در پی اعلام اولیه اپل برای به کار انداختن یک سیستم اسکن برای مقاصد امنیتی کودکان طیف وسیعی از کاربران و همین طور سازمان های مختلف شامل پژوهش گران مسائل امنیتی و همین طور افراد بسیار شناخته شده مانند ادوارد اسنودن و حتی بخشی از کارمندان خود اپل اعتراض خود را به اعمال چنین قابلیت و ویژگی اعلان نمودند.

در ادامه اپل برای مشخص شدن بیشتر موضوع یک صفحه کاملا اختصاصی سوال و جواب ترتیب داد تا عموم بیشتر در ارتباط با قابلیت قرار بگیرند. این قابلیت قرار است که با سیستم های عامل جدید اپل   ios 15 و iPadOS 15 که قرار است تا پایان امسال اضافه شود. هنوز کاملا مشخص نیست که آیا اپل بخواهد این ویژگی را به زودی در سیستم‌ های عامل خود اعلام کند، اما ظاهراً این شرکت قصد جدی دارد تا با اعمال تغییرات بیشتری بتوانند این قابلیت را هرچه زودتر در سیستم عامل خود اضافه کند. بیشتر کارشناسان امنیتی وب عقیده دارند که اعمال این قابلیت راه برای ورود هکرها در پلتفرم آیکلاد و سیستم های عامل محصولات اپل باز خواهد کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.