اپل استفاده از شماره سریال های تصادفی را در سری آیفون ۱۲ بنفش آغاز کرده است

اپل استفاده از شماره سریال های تصادفی را در سری آیفون ۱۲ بنفش آغاز کرده است

مکرومرز قبل از این گزارش داده بود که اپل قصد دارد که برای محصولات آینده خود در اوایل ۲۰۲۱ شماره سریال های تصادفی را  مورد استفاده قرار دهد.  به نظر می‌رسد که اپل با مدل های آیفون ۱۲ بنفش چنین قصدی را عملی کرده است.

در برخی از کشورها بر اساس گزارش ها برخی از کارشناسان بین‌المللی تایید کردند که مدل های آیفون ۱۲ بنفش که ماه قبل وارد بازار شدند دارای فرمت جدیدی شماره سریال های ۱۰ رقمی می باشند که نسبت به شماره های ۱۲ رقمی قبلی که برای محصولات اپل استفاده می شد تفاوتی را نشان می دهد.

اپل قبل از این گفته بود که می خواهد به زودی شماره سریال های ۱۰ رقمی را برای محصولات آینده خود استفاده کند و در مدل های آیفون ۱۲ بنفش برای اولین بار دیده می‌شود که چنین شماره سریال های به کار رفته است. در این مورد لازم به ذکر است که چنین شماره سریال های تصادفی برای محصول جدید ایرتگ در حال حاضر استفاده نشده است و برای این محصول هم چنان شماره سریال های ۱۲ رقمی برای ردیابی لوازم جانبی مورد استفاده قرار گرفته است.

بنابراین باید منتظر ماند و دید که محصولات جدید دیگر اپل شامل آیمک،  آیپد پرو و اپل تی وی نیز از شماره سریال های تصادفی در هنگام ورود به بازار استفاده خواهند کرد یا نه. این محصول ها قرار است که از اواسط می به بازار عرضه شوند. این تغییر از آنجا اهمیت دارد که اپل سال ها بود که با به کارگیری شماره سریال های ۱۲ رقمی این اجازه را می داد که بتوان از روی آن تاریخ و موقعیتی را که محصول تولید شده است مشخص کرد.

بدین صورت که سه حرف اول نشان دهنده موقعیت و مکان تولید و دو کاراکتر بعدی نشان دهنده سال و هفته تولید بودند و ۴ کاراکتر آخری نیز مدل وسیله را از لحاظ رنگ و مقدار ظرفیت داخلی مشخص می کردند. اما با این شماره سریال ده رقمی تصادفی دیگر امکان تشخیص جزییات تولید و زمان و سایر خصوصیات فنی محصول نمی باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *