اپل از کارمند سابق خود برای نشت اطلاعات محرمانه به یک منابع خبری شکایت کرد

اپل از کارمند سابق خود برای نشت اطلاعات محرمانه به یک منابع خبری شکایت کرد

اپل از یکی از کارمندان سابق خود به خاطر نشت اطلاعات و راز های تجاری این شرکت به به یک منبع خبری ناشناسی شکایت کرد. بر این اساس اپل مدعی است که این کارمند این اطلاعات را در ازای مبلغ پولی که برای شروع یک شرکت استارت آپ به بیرون نشت داده است.

نشت اطلاعات و شایعات مربوط به اخبار صنعتی و محصولات اپل می تواند مشکل ساز و خطرناک باشد. سایمون لنکستر یکی از کارمندان ارشد سابق در اپل به علت در دسترس قرار دادن اطلاعات به بیرون از شغل خود و سپس فروش آنها به منابع خبری بیرونی مورد اتهام این شرکت قرار گرفته است.

اپل دعا می کند که یکی از منابع خبری در یکی از مقاله های خود به انتشار یکی از راز های تجاری سرقت رفته این شرکت پرداخته است. در این شکایت نامه همین طور ادعا می‌شود که لنکستر این اطلاعات را در ازای دریافت پول فروخته است که بتوانند شرکت جدید استارت آپی برای خود تهیه بکند.

بعد از خروج این کارمند از اپل، این شرکت شروع به اجرای برخی بازرسی ها و تحقیقات و بازجویی ها در ارتباط با وسیله های زیر نظر  او کرد تا مشخص کند که با کدام یک از منابع خبری اطلاعات داشته است. بر این اساس این شرکت دریافت که این کارمند سابق تلاش‌های زیادی را کرده است تا بتواند رازهای تجاری اپل را خارج از محدوده خود به دست آورد آن را بیرون انتشار دهد.

لنکستر با استفاده از ارسال محصولات اپل که برای این منابع خبری خبری می فرستاد و یا به صورت حضوری اقدام به نشر اطلاعات بیرون کرده است. این رازهای تجاری شامل طرح های پیشنهادی برای محصولاتی که هنوز اعلام نشده اند و همین طور به روزرسانی هایی که در ارتباط با محصولات کنونی در دست اقدام بوده است.

بعد از آن که لنکستر اپل را ترک کرد به یک شرکت توسعه و تحقیق در ارتباط با مواد الکترونیکی نام آریس پیوست. او در صفحه لینکدین خود دلیل خود برای خروج از اپل را احتیاج برای شروع یک استارت آپ جدید ذکر کرده است. جالب است که این کارمند سابق اپل در آخرین روز خود در این شرکت منابع و مدارک قابل توجهی از طرح های فاش نشده اپل را به کامپیوتر شخصی خود انتقال داده است که بتواند در شرکت جدید خود داری از آن استفاده کند.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.