اپل از کارمندان خود شناسنامه واکسیناسیون کووید ۱۹ می‌خواهد

اپل از کارمندان خود شناسنامه واکسیناسیون کووید ۱۹ می‌خواهد

در پی اظهارات مدیرعامل اپل تیم کوک در ارتباط با اجباری شدن واکسیناسیون کووید ۱۹ برای کارمندان، این شرکت اعلام نمود که از کلیه کارکنان در برخی از مناطق مدارک برای واکسیناسیون را درخواست خواهد کرد.

بر اساس منابع خبری The Verge همزمان با فرخوانی تعداد بیشتری از کارمندان به اداره، شرکت اپل راهنمای لازم را برای چگونگی ارائه مدارک واکسیناسیون به کارمندان خود ارائه کرد. به خصوص این شرکت تکنولوژی قصد دارد تا اطمینان حاصل کند که کارمندانش پس از آنکه وارد محیط کار شوند از قبل واکسینه شده باشند تا احتمال سرایت بیماری به حداقل برسد.

بر این اساس ذکر این نکته لازم است که اپل مانع ورود کلیه کارگران و افراد غیر واکسینه به محیط اداره نخواهد شد. چرا که اقدامات و موارد لازم بهداشتی در محیط کار از قبل تعبیه شده است تا افراد غیر  واکسینه در شرایط کاملاً متفاوتی بتواند کار خود را ادامه دهند. در این مورد اپل می گوید که اگر شما مراحل واکسیناسیون را طی نکرده باشید به عنوان یک فرد غیر واکسینه به حساب خواهید آمد که در این مورد کلیه پروتکل های امنیتی و بهداشتی در مورد شما اعمال خواهد.

هنوز مشخص نیست که چه زمان اپل بخواهد این دستورات و موازین بهداشتی را به مرحله اجرا در آورد، اما این بیانیه بلافاصله بعد از سخنان تیم کوک که بر لزوم واکسینه شدن برای ادامه کار در شرایط اداره را اعلام نمود منتشر می‌شود. بر اساس گزارشی از CNBC شرکت گوگل نیز اخیراً تصمیم گرفته است که شرایط واکسیناسیون را برای کارمندان خود اجباری کند.

اپل در ابتدا قصد داشت که کلیه کارمندان دائمی خود را در ماه سپتامبر به اداره فرا بخواند ولی با توجه به شیوع ویروس دلتا این عمل به تعویق خواهد افتاد. در روز چهارشنبه نیز گزارش داده شد که اپل زدن ماسک را برای کلیه فروشگاه های اپل استور در ایالات متحده اجباری نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.