اپل از همکاری سه شرکت هیوندای، جنرال موتورز و PSA برای ساخت اپل کار استفاده می کند

اپل از همکاری سه شرکت هیوندای، جنرال موتورز و PSA برای ساخت اپل کار استفاده می کند

مینگ چی کو تحلیل گر اپل در روز دوشنبه پیش بینی های خود را در ارتباط با وسیله نقلیه ساخت اپل به نام اپل کار بیان نمود و مطابق با اظهارات او اپل در حال مذاکره نزدیک با هیوندای بر سر تولید مدل اولیه اپل کار می باشد که می تواند به نهایت به تولید وسیله نقلیه نهایی شده بیانجامد.

در این مورد شرکت صاحب نام صنعت اتومبیل سازی دیگری به نام های جنرال موتورز و یک شرکت اروپایی سازنده اتومبیل به نام PSA نیز در این مورد همکاری خواهند داشت. این تحلیل گر در یادداشتی به سهام داران و سرمایه‌ گذاران اپل بیان نمود که اپل کار تحت پلتفرم ماشین الکتریکی هیوندای به نام E-GMP ساخته خواهد شد که یکی از سازندگان شناخته شده و معتبر تولید و طراحی ماشین های برقی است. در حالی که زیر شاخه شرکت هیوندای کیا نیز در آمریکا در تولید این وسیله مشارکت هایی خواهد داشت.

E-GMP که در ماه دسامبر رونمایی گردید یک وسیله‌ی نقلیه الکتریک می باشد که شامل دو موتور مجهز به دیفرانسیل عقب می باشد و شامل بخش های مختلف مانند سلول های باتری و یک سیستم شارژ کننده و دیگر قطعات سازنده بدنه می باشد. بر اساس ادعای  این کمپانی این ماشین برقی می‌تواند تا ۳۱۰ مایل در حالت فول شارژ مسافت خود را ادامه داده و در مدت ۱۸ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ برسد.  شتاب این وسیله نقلیه برقی شتاب صفر تا ۶۰ مایل بر ساعت این وسیله برقی در حدود سه ماه و نیم ثانیه بوده و قادر است که حداکثر سرعت ۱۶۰ مایل بر ساعت سرعت بگیرد.

در این مورد شرکت هیوندای قصد دارد که برای تولید مدل‌های مختلفی تحت برند اصلی و همین طور تحت برندهای زیر شاخه خود نظیر کیا از این پلتفرم وسیله‌ی برقی استفاده نماید. همان طور که شایعات قبلی ادعا می کرد اپل از تامین کننده های متعددی برای تولید وسیله نقلیه خود استفاده خواهد کرد. در این مورد لازم به ذکر است که در ماشین های برقی ۴۰ تا ۵۰ برابر قطعات بیشتر نسبت به در  گوشی‌های همراه بکار رفته است.

 منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *