اپل از هفته آینده دیگر به همراه هر آیفون فروخته شده در فرانسه ایرپاد در جعبه لحاظ نمی کند

اپل از هفته آینده دیگر به همراه هر آیفون فروخته شده در فرانسه ایرپاد در جعبه لحاظ نمی کند

بر اساس اعلامیه ای از یک شرکت مخابراتی فرانسوی که در منبع خبری Consomac منتشر شد، اپل از تاریخ ۲۴ ژانویه دیگر لازم نیست که به همراه هر آیفون فروخته شده در کشور فرانسه یک ایرپاد در جعبه به صورت رایگان ارائه کند. قبل از این اپل بر اساس قوانین این کشور مجبور بود تا به ازاء هر آیفون فروخته شده در این کشور لوازم جانبی مانند پاور آداپتور و ایرپاد در جعبه نیز اضافه نماید.  اما این قانون اخیراً به دلایل زیست محیطی و به منظور کاهش میزان محصولات الکترونیک برداشته شده است.

این قانون از سال ۲۰۲۰ یعنی از لحظه ای که آیفون ۱۲ رونمایی شد اپل را مجبور می‌کرد تا ایرپادها را به همراه آداپتور شارژ در جعبه آیفون ها برای فروش به مشتری ارائه کند. در این مورد اپل تاکید داشت که دلیل این امر تا حدی مربوط به کاهش میزان صدمه به محیط زیست ناشی از وسایل الکترونیک می باشد. علی‌رغم این اعلامیه، اپل به دلیل یک قانون اجباری در کشور فرانسه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی مجبور شد به دلیل حفظ و حمایت از قوانین حمایت از حقوق مشتریان لوازم جانبی نظیر ایرپاد و پاور آداپتور را در جعبه آیفون قرار دهد. اما مطابق با قوانین فرانسه خطر امواج الکترومغناطیس ناشی از هدفون ها برای مغز هنوز کاملاً مشخص نیست.

اما حالا ظاهراً تغییراتی در نوع دیدگاه در قوانین فرانسه ایجاد شده است. بر اساس قانون جدیدی که در این کشور تصویب شده کلیه سازندگان گوشی‌های همراه دیگر لازم نیست که در جعبه لوازم جانبی مانند هدفون و یا آداپتور را لحاظ کنند، ولی به جای آن باید مطمئن باشند که هدفون های سازگار به عنوان عنوان لوازم جانبی اختیاری به صورت مجزا در دسترس مشتری قرار دارد. این قانون قرار است که از ۲۴ ژانویه به مرحله اجرا اجرایی برسد. لازم به ذکر است که از زمانی که اپل ایرپاد را از جعبه به عنوان گزینه اختیاری حذف نمود قیمت این هدفون ها را از ۲۹ دلار به ۱۹ دلار کاهش داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.