اپل از نظر کمپانی اینتربرند برای هشتمین سال متوالی بهترین برند جهانی شناخته شد

اپل از نظر کمپانی اینتربرند برای هشتمین سال متوالی بهترین برند جهانی شناخته شد

اینتربرند در آخرین گزارش خود در ارتباط با گزینش بهترین برندها اپل را برای هشتمین سال متوالی به عنوان با ارزشترین شرکت جهان معرفی نمود. اینتربرند مطابق با این گزارش، ارزش اپل نزدیک  به ۳۲۳ میلیارد دلار برآورده کرد که این میزان ۳۸ درصد از میزان سال قبل ۲۳۴  که دلار بود افزایش نشان می دهد.

بر اساس این داده ها ارزش برند با توجه به محاسبات خاصی صورت می گیرد و نشان دهنده میزان تاثیرگذاری بر مشتریان، کارکنان و سرمایه گذاران است. بدین ترتیب که برند های قوی قادر به تاثیر گذاری قابل توجهی بر علاقه مشتریان و جذب کارمندان و همین طور سرمایه‌گذاران است.

به این ترتیب عدد ۳۲۲ میلیون دلار نشان‌ دهنده آن چه اپل انجام داده یا تعداد مدل آیفون های فروخته شده توسط این شرکت نیست، بلکه بر اساس گزارش این نتیجه عملکرد و میزان تاثر گذاری کلیه محصولات، تکنولوژی ها و فروشگاه هایی است که توانسته است به صورت یک مجموعه همگانی توجه و جلب رضایت مشتریان را فراهم آورد. بدین صورت که اپل همواره نشان داده است که می‌تواند با تغییر در محصولات خود بر روی ذهن مردم نیز تاثیر بگذارد هرچند در ابتدا این تأثیرات غیر منطقی به نظر آیند. 

اما در ارتباط با سایر برندها در سال ۲۰۲۰، در میان رتبه ۵ برند برتر تغییراتی مشاهده شد، به این صورت که آمازون مکان دوم را گرفت در صورتی که در سال قبل مکان سوم را داشت و توانست ارزش برند خود را تا حدود ۶۰ درصد در میان سرمایه گذاران افزایش دهد. همچنین در این میان مایکروسافت رتبه خود را افزایش داد و به مکان سوم صعود کرد و توانست ۵۳ درصد ارزش خود را افزایش دهد. گوگل و سامسونگ توانستند مکان های چهارم و پنجم را به خود اختصاص دهند.

در میان کمپانی های تکنولوژی که رتبه های ۱۱ تا ۲۰ را به خود اختصاص دادند نیز مهمان تازه ای به نام اینستاگرام دیده می شود که توانست مکان نوزدهم را به خود اختصاص دهد. در این مورد آن چه مشخص بود این است که کمپانی های در حال رشد که توانستند در این رتبه‌بندی جایی را اختصاص دهند همگی دارای مدل بیزینس حق ثبت نام و سرویس بودند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.