اپل از نارضایتی توسعه‌دهنده اپلیکیشن استرالیایی شگفت‌زده شد

اپل از نارضایتی توسعه‌دهنده اپلیکیشن استرالیایی شگفت‌زده شد

اپل در جواب به اقدامات عوامل اجرایی کمیته ضد رقابتی استرالیا گفت که از نحوه عملکرد و اقدامات آنها در اپل استور شگفت‌زده شده است. اپل قبل از این در پرونده فورتنایت با توسعه دهنده اپیک گیمز وارد نزاع قانون شده است و همین طور برخی توسعه‌دهندگان کوچک دیگر نیز در این مورد شکایت هایی را مطرح کرده‌اند.

اما حالا به طور رسمی گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد که بیشتر توسعه دهندگان استرالیایی از نحوه بررسی و بازبینی اپلیکیشن ها در اپ استور توسط اپل شکایت کرده اند. اپل در جواب به این کمیته ضد رقابتی می گوید که این شرکت بسیار شگفت زده است که می شنود توسعه‌دهندگان نارضایتی های عمده‌ای از توانایی شان و نحوه برخورد و همینطور روند مرور و بازبینی اپل نسبت به اپلیکشن های توسعه دهندگان شکایت دارند.

از طرفی اپل می گوید که این شرکت برای بررسی کیفیت اپلیکیشن ها در اپ استور می بایست که این اپلیکیشن‌ها را قبل از تایید نهایی مورد بازبینی قرار دهد و این شرکت زمان زیادی می گذارد که بتواند با توسعه دهندگان به طور مستقیم در ارتباط باشد که بتوانند در جهت یک هدف یکسان گام بردارند.

در ادامه شرکت می گوید که اپل بسیار علاقمند است که اطلاعات بیشتری را در اختیار کمیسیون ضد رقابتی برای کمک به حل مشکل نارضایتی توسعه دهندگان در این کشور بگذارد. این شرکت در ادامه بیان می کند که روند بازبینی بدان دلیل است که اپل می خواهد مطمئن شود که اپلیکیشن ها قابل اعتماد هستند و آنطور که انتظار می‌رود بتوانند در اپ استور عمل کنند و همینطور به حریم شخصی کاربران نیز حرمت لازم گذاشته شود.

در نهایت این اطمینان حاصل شود که هیچ گونه مطلب قابل شکایتی از لحاظ رضایت مشتریان وجود ندارد. اپل ادعا می‌کند که ۸۰ درصد اپلیکیشن ها را در طی ۲۴ ساعت بررسی می‌کند و اگر یک اپلیکیشن رد صلاحیت شود سپس این شرکت به توسعه دهندگان اطلاعات لازم را برای دلیل آن ارائه می‌کند و همینطور به آنها را راهنمایی می کند که چه کنند تا بتوانند در مرحله بازبینی اپلیکیشن خود قبول شوند.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *