اپل از مودم های ۵ جی ساخت خود در آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد

اپل از مودم های ۵ جی ساخت خود در آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد

منابع متصل به چرخه تولید محصولات اپل ادعا می کند که اپل قصد دارد مودم های  ۵ جی mmWave ساخت خود را در آیفون های سال بعد مورد استفاده قرار دهد و همین طور این مودم های بسیار پیشرفته ممکن است در آیپد پرو های ۲۰۲۱ نیز به کار بروند.

در ادامه شایعات اخیر مبنی بر این که اپل آیپد پرو با صفحه نمایش OLED را در نیمه دوم ۲۰۲۱ رونمایی خواهد کرد، گزارشات جدید بیان می‌کنند که این وسیله ممکن است به تکنولوژی ۵ جی نیز مجهز بشود. به ویژه دو منبع کاملا مجزا ادعا می کنند که مودم های ۵ جی ساخت اپل انتظار می رود که به طور حتم در آیپد پرو های نسل آینده به صورت یک مدل جداگانه مورد استفاده مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است شایعات قبلی نیز به رونمایی آیپد پرو های ۵ جی با مودم های ساخت اینتل اشاره نموده بودند اما این پروژه به دلیل شرایط بحران بهداشت جهانی اخیر و تاخیرهای موجود در مسیر چرخه تولید قطعات به اول سال ۲۰۲۱ منتقل شد. بر اساس گزارش های چند روز اخیر حتی اگر آیپد پرو های ۵ جی با مودم های ساخت اینتل در سال بعد به بازار نیایند اما اپل مصمم است در آیپد های نسل آینده از مودم های ساخت خود استفاده نماید.

بر اساس یکی از گزارش های حاصل از منبع خبری دیجی تایمز چرخه تولید محصولات اپل در انتظار دیدن افزایش تقاضا برای مودم های ۵ جی mmWave می باشد. عقیده بر این است که در صورت افزایش تقاضا برای این تکنولوژی جدید مدل های آیفون ۱۳ آینده نیز احتمالاً از این مودم های ساخت اپل ممکن است برخوردار بشود.

دیجی تایمز در گزارشی جداگانه اظهار می دارد که اپل در حال ادامه ساخت و توسعه مودم های ۵ جی mmWave می باشد. چندین گزارش پیش از این نیز تایید نموده اند که اپل به دنبال جایگزینی مودم های ۵ جی ساخت کوالکوم با مودم های ساخت خود در آیفون های نسل بعد یعنی آیفون ۱۳ می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *