اپل از قطعات آیپد در آیفون ۱۳ برای جبران کمبود قطعات استفاده می کند

اپل از قطعات آیپد در آیفون ۱۳ برای جبران کمبود قطعات استفاده می کند

با توجه به زمان های طولانی برای ارسال سفارش های آیفون ۱۳ سراسر جهان ظاهراً بر اساس گزارشات اپل تصمیم گرفته است که از قطعات آیپد برای جبران این کمبود استفاده کند. علاوه بر این گفته می‌شود که کمبود چیپ نیز از جمله عوامل دیگری است که چرخه تامین کننده های محصولات اپل را تحت تاثیر قرار داده است.

در این مورد باید گفت که آیفون و آیپد از لحاظ برخی قطعات اشتراک دارند که از جمله این قطعات می‌توان به چیپ های پیرامونی و مرکزی اشاره نمود و این بدان معناست که اپل می تواند در صورت کمبود از هرکدام از این چیزها برای وسیله دیگر استفاده کند. بر اساس گزارشات به خاطر تقاضای شدید مدلهای آیفون ۱۳ اپل در آستانه ورود به فصل های تعطیلات سال نو مواجه با کمبود تأمین قطعات می باشد.

از طرف دیگر تقاضا برای آیپد نیز هم چنان قوی می‌باشد و بر اساس گزارش‌ها ارسال سفارشات آیپد در نه ماه اول امسال به ۴۰ میلیون واحد می‌رسد که نسبت به سال قبل  ۱۷ درصد افزایش را نشان می دهد.  آخرین باری که اپل از قطعات آیپد برای آیفون استفاده کرد سال قبل بود که برای تامین قطعات آیفون ۱۲ از بخش هایی از قطعات داخلی آیپد استفاده نمود تا بتواند کمبود ناشی از بحران بهداشت جهانی را جبران کند.

در گزارش درآمد کوارتر چهارم ۲۰۲۱  اپل از لحاظ درآمد فروش کامپیوترهای مک و سرویس ها توانست رکورد رقم های قبلی را بشکند، اما این این ارقام نتوانست انتظارات تحلیل‌گران را آنطور که انتظار داشتند برآورده کند که تا حد زیادی مربوط به بحران کمبود قطعات برای ساخت وسیله های مانند آیفون و آیپد می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.