اپل از فاکسکان Foxconn درخواست نمود که کارخانجات تولید آیپد و مک بوک را از چین به ویتنام منتقل کند

اپل از فاکسکان Foxconn درخواست نمود که کارخانجات تولید آیپد و مک بوک را از چین به ویتنام منتقل کند

بر اساس گزارشات اپل به دنبال مکان های جدیدی برای تولید محصولات خود می باشد تا بتواند از اثرات احتمالی اختلاف اقتصادی میان چین و آمریکا جلوگیری نماید. در پی حرکت قبلی اپل برای انتقال محل تولید ایرپاد و ایر پاد پرو به ویتنام این کمپانی از فاکسکان Foxconn خواسته است که تولید کارخانجات خود را در این کشور توسعه دهد.

بنا بر گزارش های موجود اپل از فاکسکان Foxconn خواسته شده است که بخشی از تسهیلات مربوط به تولید آیپد و مک بوک را از به ویتنام منتقل نماید. به گزارش رویترز اپل به منظور کاهش اتکای خود به چین به عنوان تنها کشور تولید کننده محصولات آیفون قصد دارد که به تدریج تولید محصولات خود را در کشورهای مختلف تنوع ببخشد.

به ویژه در شرایط جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین این حرکت اپل از بروز تاخیرهای احتمالی در مسیر تولید محصولات خود تا حدی جلوگیری می کند. اما در این گزارش ها هیچ گونه جزئیات دیگر یا تاریخ خاصی و همین طور حجم انتقال تسهیلات تولید آیفون به کشور های مختلف هنوز مشخص نشده است.

هر چند در گزارش رویترز آمده است که کارخانه های جدید مک بوک و آیپد زیر نظر کمپانی فاکس کان Foxconn در استان باک گیانگ Bac Giang کشور ویتنام مستقر خواهد شد و انتظار می رود که تولید محصولات اپل را در نیمه اول ۲۰۲۱ شروع نماید.

لازم به ذکر است تمام مدل های آیپد هم اکنون در چین مونتاژ می‌شود و این بدان معنی است که این اولین باری است که اپل تصمیم می گیرد تولید مدل های آیپد یا بخشی از آن را به خارج از چین منتقل نماید. اما هنوز اپل و فاکسکان Foxconn هیچ کدام در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده و آن را تایید ننموده اند.

در پی اقدام اپل برای انتقال و تنوع بخشیدن به مکان های تولید محصولات خود اخیرا گزارش هایی برای سرمایه گذاری میلیارد دلاری فاکس کان منتشر شد که حاکی از شروع تولید آیفون ۱۲ در کشور هند بود که در پی خواست اپل صورت گرفت.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *