اپل از سال ۲۰۱۹ در حال ساخت اسپیکر های پرقدرت برای آیمک های نسل بعدی بوده است

اپل از سال ۲۰۱۹ در حال ساخت اسپیکر های پرقدرت برای آیمک های نسل بعدی بوده است

بر اساس مدارک جدیدی که اخیراً منتشر شده است مشخص شده که اپل از سال ۲۰۱۹ در حال کار بر روی ساخت اسپیکر های موثر و قدرتمندی بوده که در عین اندازه کوچک بتوانند عملکرد بهتری را ارائه کنند و بتواند آنها را در آیمک های ۲۴ اینچی مورد استفاده قرار دهد.

اگر شما تجربه استفاده از مدل های مختلف مک را داشته باشید این می تواند برای شما خبر خوبی باشد. زیرا که مدل های مک مینی از اسپیکرهای خوبی برخوردار نیستند اما آیمک ها دارای اسپیکر های بسیار خوبی هستند.

البته اسپیکر های مک مینی آنقدرها بد نیستند که شما نتوانید از آنها استفاده کنید، از طرف دیگر اسپیکر های بکار رفته در آیمک ها نیز به خوبی اسپیکر هوم پاد نمی‌توانند صدا و موسیقی پخش کنند.  اما از آنجایی که امکان استفاده از اسپیکرهای بسیار بزرگتر در آیمک های ۲۴ اینچی جدید وجود نداشته است چنین چیزی نیز اغلب قابل پیش بینی بوده است. بنابراین برای اپل همواره چالش برانگیز بوده است که بتوان در چنین حجم کوچکی اسپیکر های قدرتمندی ساخت و در آن جا داد.

در آیمک برای اسپیکر ها دو بخش کناری وجود دارد که بتوان آنها را در آنجا به نحوی تعبیه نمود. اپل در این مورد می‌گوید چالش اصلی در مورد اسپیکرهای خوب در آیمک ها مسئله کمبود جا برای ایجاد صدای موثر و کیفیت آکوستیک می باشد.

این در حالی است که آیمک های جدید به مرور زمان  از لحاظ طراحی شان مجبور به کاهش اندازه بوده اند. آی مک های جدید در بخش پشتی نسبت به نسل های قبلی آی مک بسیار باریک تر شدند.

این در حالی است که بر اساس آنچه که اپل می گوید برای ایجاد یک صدای آکوستیک و موثر برای اسپیکر ها  ایجاد یک فضای پشتی با حجمی قابل ملاحظه  بسیار ضروری می باشد. از طرفی دیگر اعمال یک اسپیکر که دارای حجم بزرگی است در فضای کمی مشکل مصرف بالای پاور را نیز با خود به همراه  دارد.

اپل برای این منظور می‌گوید که راه‌حل نهایی برای ما این بوده است که یک جعبه برای اسپیکر ها تعبیه کنیم که دارای پنج وجه می باشد که خود در داخل یک محفظه دیگر قرار دارد و در نهایت می‌تواند قابلیت و عملکرد اسپیکر ها را علی رغم اندازه کوچک به نحو موثری بالاتر ببرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *